“Gelecek Nesillerin Gurur Duyacağı Hatay İçin Çalışacağız”

0
56

ergin toplantı1Ak Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ergin, Projelerini Basına Anlattı…

Ak Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, düzenlediği basın toplantısında projelerini anlattı. Ak Partili adaylar ve aday adaylarının da katıldığı, Ottoman Palace’da gerçekleşen toplantıda çok sayıda partili de hazır bulundu.

Hatay için önemli çalışmalar yaptıklarını kaydeden Ergin, somutlaşan projeleri seçim gününe kadar paylaşmaya devam edeceklerini söyledi.

Hatay’ın sorunlarını çok iyi bildiğini ifade eden Ergin; “Hatay’ın sorunlarını biliyorum. Kenti iyi tanıyor ve sizlere konforlu bir yaşam sağlamak üzere 11 yıllık Ankara deneyimimi, Hatay’ın potansiyeliyle birleştirmeye talip oluyorum. Kutuplaşmayı, gerginliği sona erdireceğiz. Şehirde yeni bir dönemin başlama zamanı geldi, geçiyor. Türkiye siyasetini, Ankara bürokrasisini biliyorum ve tüm birikimlerimi Hatay’a hizmet için kullanacağım. Kentteki kadim kardeşlik ve huzuru koruyacak bir yönetim anlayışına ihtiyaç olduğunu düşünüyor, tüm vatandaşlarımızın hakkını gözeten bir uygulamayı taahhüt ediyorum. Güven ve huzurun inşa edildiği, gelecek nesillerin gurur duyacağı yeni bir Hatay için çalışacağız. Ülkemiz, büyük Türkiye olma yolunda hızla ilerlerken Hatay da bu dönüşümden payını alacak ve yapacağımız yatırımlarla ülkenin ilk 5 vilayeti arasında yer alacağız” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ergin, daha sonra Hatay için öngördüğü Amanos tüneli, Organize Sanayi Bölgesi ve kruvaziyer liman projesi ile diğer bazı projelerini tanıttı.

ergin toplantı2

Aday Açıklama ve Değiştirme Yetkisi Genel Merkezdedir

Projelerinin tanıtımının yanı sıra gündemdeki konulara da değinen Ergin, partilerinin İskenderun adayı ile ilgili yaşanan karışıklığa da açıklık getirdi. İskenderun’da açıklanan belediye başkan adayının birkaç sonra değiştirilmesinin tamamen genel merkezin kararı olduğunu belirten Ergin; “Adayı açıklama yetkisi olan da, değiştirme yetkisi olan da genel merkezdir. İhtiyaç duyulduğu takdirde 18 Şubat’a kadar bunları yapmaya devam eder genel merkezler. Sadece bizde değil geçmişte başka partilerde de bu yaşandı, yaşanabilir” şeklinde konuştu.

Şiddet, Aczin İfadesidir

Yine geçtiğimiz günlerde MHP Esenyurt seçim bürosuna düzenlenen saldırıyla ilgili sorulan bir soruya da yanıt veren Ergin; “Şiddet, aczin ifadesidir. Aciz olanlar şiddete, kaba kuvvete başvurur. Bizim şiddetle işimiz olmaz. 11 yıldır bu ülkeye, bu şehre hizmet ettik. Bu manada lanetliyorum her türlü şiddeti, kaba kuvvete müracaat etme anlayışını. Bu şehir de yakın geçmişte şiddet hadiseleriyle maalesef sarsıldı. Temenni ediyorum, bundan sonra tekerrür etmesin. Siyaset, tatlı bir rekabettir, hizmet yarışıdır” dedi.

ergin toplantı3

İnsanlık Suriye’de Yaşananlardan Utanacak

Suriye’de rejim tarafından işlenen savaş suçlarını belgeleyen rapor ve fotoğraflarla ilgili de bir değerlendirmede bulunan Ergin; “Dünyanın gözü önünde uygulanan bir mezalim var. Trajedi yaşanıyor. Gözler kör, kulaklar sağır, vicdanlar suskun, diller lal olmuş. İnsanlık tarihi, nasıl Srebrenitsa’da yaşananlardan utanç duyuyorsa bunca zaman sonra, Suriye’de yaşananlardan da insanlık utanacak. İçimiz kanıyor. Temenni ediyoruz ki bir an önce bölgedeki ateş sönsün ve bölgeye huzur gelsin” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here