Geldiğimiz Noktaya Bakın!

1
82

kılıçdaroğlu saldırı1Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün Meclis Binasında saldırıya uğradı. CHP İlçe Başkanı Uyar, Liderlerine Yapılan Saldırı Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı ve “Genel Başkanımıza Yapılan Saldırıyı Esefle Kınıyoruz” dedi. Bir kınama da MHP İskenderun Belediye Başkan Adayı İbrahim Gül’den geldi. Son zamanlarda ülkemizde yaşanan tüm gerginlikler sonunda kamuoyu ‘Artık Bir Genel Başkan Bile Saldırıya Uğruyor,  Geldiğimiz Noktaya Bakın!’ değerlendirmesinde bulundu…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu saldırıya uğradı. CHP Lideri dün grup toplantısı öncesi Orhan Övet isimli bir şahsın yumruklu saldırısına uğrarken, saldırgan partililer tarafından yakalanarak tartaklandı.

süleyman uyar1

Olayın ardından CHP İskenderun İlçe Başkanı Süleyman Uyar, bir kınama mesajı yayınladı. Liderlerine yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını ifade eden Uyar; “Cumhuriyet Halk Partisi ailesinin üyeleri olarak bizler kime karşı ve kim tarafından işlenirse işlensin, şiddetin her türlüsünü reddeden ve onu bir insanlık suçu olarak değerlendiren bir anlayışa sahibiz. Ancak her şeyden önce söz konusu saldırının, herkesle ortak bir noktada anlaşabilen, son derece mütevazı Genel Başkanımıza karşı işlenmiş olması bizleri ayrıca üzmüş ve hafızalarımızda bir utanç resmi olarak yer almıştır. Bizler Sayın Genel Başkanımıza yapılan bu saldırıyı ve bu saldırıyı gerçekleştiren şahsı esef ve şiddetle kınıyor olayın çok yönlü araştırılmasını istiyoruz. Saldırının bireysel olup olmadığının veya arkasında var ise karanlık ellerin de açığa çıkarılmasını ümit ediyoruz” dedi.

MHP’li Gül’den CHP’ilere Geçmiş Olsun Mesajı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıya bir kınama da MHP İskenderun Belediye Başkan Adayı İbrahim Gül’den geldi. Sosyal paylaşım sitesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınayan MHP İskenderun Belediye Başkan Adayı Gül; “Ana muhalefet partimizin Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaoğlu’na yapılan yumruklu saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyorum. Cumhuriyet Halk Partisi camiasına geçmiş olsun diliyorum. Şiddet kimden gelirse gelsin, kime karşı yapılırsa yapılsın bunu doğru bulmuyorum. Bu saldırı Türk demokrasisine, Türk siyasi hayatına ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yapılmıştır” dedi.

1 YORUM

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here