Futbol Antrenörlerine Yönelik Seminer İskenderun’da Yapıldı

0
120

tüfad seminer1Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)’nun, iki yılda bir futbol antrenörlerine yönelik düzenlediği “2014 Bölgesel Gelişim Semineri” İskenderun’da da yapıldı. İlimizde bulunan futbol antrenörlerine yönelik gerçekleştirilen seminer, yakın tarihte hayatını kaybeden iki futbol adamı Bekir İnan ve Oktay Çağlar’ın adları altında yapıldı. Seminere katılan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun’da kurulacak yeni spor kompleksleri ile kentimizi sporda marka kent yapacaklarının altını çizdi.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen “2014 Bölgesel Gelişim Semineri” TÜFAD Hatay Şubesinin ev sahipliğinde yapıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan TÜFAD Hatay Şube Başkanı Yaşar Düzen, dernek olarak her geçen gün aratarak çoğaldıklarını söylerken, dernek olarak eğitici ve öğretici davranışlar içerisinde hareket ettiklerinden söz etti. Daha sonra spora destek olan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e plaket takdim edildi.

tüfad seminer2

Konuşmasında, İskenderun’un sportif alanda çok iyi bir noktaya getirmek adına gerekli girişimlerde bulunacağının altını çizen Belediye Başkanı Dingil; “İskenderun’da yeni yapacağımız spor kompleksleri ile kentimizi spor alanında marka kent yapma hedefi içerisindeyim. Buradaki insanlarımızdan yararlanıp, yeni tesisler açacağız. Kişisel çıkarları bir tarafa bırakıp İskenderun ve Hatay’ın spor alanında bir yerlere gelmesi için birlikte hareket etmeliyiz” diye konuştu.

TÜFAD Onursal Başkanı Hakkı Levent Yılmaz’a da plaket verilirken, Yılmaz; “Spor’a ve sporcuya önem veren bir başkanımız var. Bundan sonraki süreçte spor alanındaki başarımızda Seyfi Başkanımızın imzası olacaktır. Tüm spor branşlarında sporun daha iyi bir noktaya gelmesi noktasında gerek TÜFAD gerekse İskenderun Belediyesinin her zaman için yanında olacağız. Özellikle de kentimizin takımı olan K.İskenderunspor’u üst liglere çıkarmada kararlıyız. Bu noktada da Seyfi Başkanımızın hedefi var bunu görüyorum” diye konuştu. Yılmaz futbol antrenörlerini de Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in yanında olamaya davet etti.

tüfad seminer3

Seminerde ayrıca Hatay ASKF Genel Başkan Yardımcı Ayhan Dik, rahmetli Oktay Çağlar ve Bekir İnan’ın eşlerine plaket takdim edildi.

İskenderun Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ali Arıkoğlu’nun da katıldığı seminerde, futbol antrenörlerine TFF Eğitmeni Osman Öngen “Futbolda fair play ve etik değerler” ve “Genç Futbolcu Eğitimi” konulu sunum yaptı. Ardından da TÜFAD Eğitmeni Halis Özipek “Antrenman Bilgisi (Birim Antrenman-Fıtness)” konusunda sunum yaptı. Türk futbolunda adından söz ettiren Teknik Direktör Samet Aybaba da futbol adına önemli bilgiler sundu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here