Fatma Avlar’ın Sırası Çiçeklerle Donatıldı

0
467

Reyhanlı ilçesinde, terör örgütü PKK/YPG’nin Afrin’den attığı roketler nedeniyle evinde uyurken şehit olan 17 yaşındaki Fatma Avlar’ın okulundaki sırasına, fotoğrafı ve karanfiller konuldu.

Reyhanlı ilçesinde, terör örgütü PKK/YPG’nin Afrin’in Cinderese köyünden attığı yoğun roket atışları nedeniyle 2017/2018 eğitim-öğretim yılının ikinci dönemi, bir hafta gecikmeli başladı. Henüz 17 yaşındayken, terör örgütünün attığı roketler nedeniyle evinde uyurken şehit olan Fatma Avlar’ın da eğitim gördüğü Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi 11-D sınıfındaki sırası boş kaldı. Okulun girişine ve duvarlarına, Avlar’ın fotoğrafları ve Türk bayrakları asıldı.

Fatma Avlar’ın arkadaşları, şehit genç kızın fotoğrafının yer aldığı tişörtler giyip, sırasını karanfillerle donattı. Avlar’ın fotoğrafını da çerçeveletip sıraya koyan arkadaşları ve öğretmenleri, gözyaşı döktü.

Genç kızın arkadaşları el ele tutuşarak birbirlerine güç verdi. Ela Nur Sürücü isimli öğrenci, Fatma Avlar’ın mekânının cennet olmasını dilediğini kaydederek; “O hep çok iyi bir insandı ve bugün çok özleniyor. Herkes perişan durumda! Biz onu unutmayacağız, unutturmayacağız. O hep aklımızda ve kalbimizde kalacak” diye konuştu.

Sürücü, Fatma Avlar’ın rehber öğretmen olmak istediğine de değinerek; “Beraber üniversitede okumak hepimizin ortak hayaliydi. Buradaki olaylarla ilgili tek yaptığı şey de Mehmetçiğimize dua etmekti. Bize de hep dua etmemizi söylerdi” ifadelerini kullandı.

Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi Okul Müdürü İsa Benli ise Fatma Avlar’ın adının unutulmaması için her şeyi yapacaklarını söyledi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here