Esra Bozkurt’tan Hipnozlu Seminer

0
155

gelişim hastanesi2Özel İskenderun Gelişim Hastanesi, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında İskenderun Demir Çelik İlköğretim Okulu’nda ikinci seminerini verdi.

Daha önce de çocuk ve aile ilişkisi üzerine bir seminer veren Psikolog Esra Bozkurt, bu kez de sınav dönemleri nedeniyle “Sınav Kaygısı ve Aile” konulu bir seminer verdi. Seminer öncesi açılış konuşması yapan İDÇ İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Günay, Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’ne katkılarından dolayı teşekkür ederken, Psikolog Esra Bozkurt’a da plaket takdim etti.

Sınav kaygısının aile ve çevre baskısı sonrası artış gösterdiğine dikkat çeken Esra Bozkurt, kaygı ve stresin meditasyonla da atlatılabileceğine işaret ederek, çocuklara hipnoz uyguladı. Çocuklara hipnoz uygulayan Esra Bozkurt, sonuçtan da bir hayli memnun kaldı.

Hipnoz talimatlarını iyi bir şekilde uygulayan çocuklar uyandıklarında ise duygularını mikrofona aktardılar. Farklı dünyalara gittiklerini belirten çocuklar, gerçek anlamda rahatlama hissettiklerini söylediler.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here