“Emperyalist Saldırganlığa ve Geleceksizliğe Karşı Güçlerimizi Birleştirmek İçin Toplanıyoruz”

0
136

Türkiye Gençlik Birliği İskenderun Temsilcisi Erdem Demirtaş, “Emperyalist Saldırganlığa ve Geleceksizliğe Karşı Güçlerimizi Birleştirmek İçin Toplanıyoruz”

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) İskenderun Temsilcisi Erdem Demirtaş, basın açıklaması yaparak, 17-23 Mart 2018 tarihlerinde, İstanbul ve Ankara’da gerçekleştirilecek Gençlik Buluşmasına katılacaklarını söyledi.

Türkiye Gençlik Birliği ve Dünya Anti-emperyalist Gençlik Birliği tarafından düzenlenecek Gençlik Buluşması hakkında açıklamalarda bulunan Demirtaş, Amerikan emperyalizmine karşı mücadele eden bütün yurtsever gençliği bu toplantıya katılmaya çağırdı.

Afrin sınırında devam eden operasyonu hatırlatan Demirtaş, Mehmetçiğin emperyalizme ve terör örgütlerine karşı bir savaşın içinde olduğunu belirterek; “Mehmetçiğimiz Afrin’de, mazlum milletlerin yüreğini ferahlatacak, Türk milletinin güvenliğini sağlayacak ve bölgemize huzuru getirecek büyük bir harekât gerçekleştirmektedir. Zeytin dalı harekâtıyla Türkiye, emperyalist saldırganlığa karşı mazlum milletlerin sesi olmaktadır. 100 yıl önce olduğu gibi bugünde, Mustafa Kemal’in askerleri ile emperyalist kuvvetlere tokat atmaktadır. Türk gençliği olarak, cephede savaşan Mehmetçiğimizin sonuna kadar arkasındayız. Askerimizin gönlü ferah olsun. Cephe gerisinde bozgunculuğa geçit vermiyoruz. Cephe gerisini sağlam tutuyoruz” şeklinde konuştu.

Demirtaş, İskenderun’da Amerikan askerlerinin başına çuval geçirdiklerini ve bu mücadeleyi daha da yükselteceklerini ifade ederek; “Türk gençliği olarak, üniversitelerde ve liselerde yürüttüğümüz yüzlerce çalışmayla, cephedeki Mehmetçiğimize desteklerimizi geçtiğimiz günlerde iletmiştik. En son, binlerce gencin okullarından gönderdiği asker selamlarıyla, tüm kamuoyuna ve dünyaya Türk gencinin mücadeleye hazır olduğu mesajını vermiştik. Şimdi de vites yükseltiyoruz! Mücadele hattımızı tüm dünyaya yayıyoruz. Cümle Amerikancı terör yapılanmalarına karşı dünya gençliğini Türkiye’de topluyoruz!” dedi.

Ağır yükün altından gençliğin birlikte kalkacağına inandığını vurgulayan Demirtaş; “Türk milletine çağrımızdır! Türk misafirperverliğini 25 ülkeden gelen gençlere hep birlikte gösterelim. Omuzladığımız bu ağır yükü paylaşalım. Birlikte altından kalkalım. Türkiye Gençlik Birliği’nin bu büyük etkinliğine bütün milletimizden destek olmalarını rica ediyoruz. Birlikte altından kalkamayacağımız hiçbir yük yok biliyoruz! Bu güvenle büyük yüklerin altına gülümseyerek giriyoruz ve bundan sonra da gireceğiz.

Bizim kazanacağımız günler geldi. İşte dünya gençliği bu şiarla toplanacak. Emperyalist saldırganlığa ve geleceksizliğe karşı güçlerini birleştirmek için toplanacak. ABD emperyalizmin bütün dünyada kaybettiği, tek kutuplu dünya düzeninin çatırdadığı, sadece tüketmeye dayalı ekonominin iflas ettiği, medeniyetin sömürgeci Batı’dan insani Asya’ya kaydığı günlerde dünya gençliği çözüm önerilerini tartışacak ve dünyanın yönetiminde söz alacak! Gençlik, dünyanın geleceğini değiştirmek için harekete geçiyor. Müjdeler olsun!

Tüm vatandaşlarımızı, Emperyalist saldırganlığa ve geleceksizliğe karşı Uluslararası Anti-emperyalist Gençlik Buluşmasına davet ediyoruz. Bu gururu hep birlikte yaşamaya davet ediyoruz. Türkiye’mizin uluslararası mecradaki itibarını yükseltmek için kolları sıvıyoruz. Haydi Türk milleti görev başına diyoruz!” şeklinde açıklamalarda bulundu. (Haber: Doğan SÜSLÜ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here