“Elektrik Sorunu Kangrenleşti!”

0
77

arsuz belediyesi11Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, KİSİAD Ziyaretinde Önemli Bir Ayrıntının Altını Çizdi:

Körfez İskenderun Sanayici ve İşadamları Derneği (KİSİAD) Başkanı Tamer Eker, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha’yı makamında ziyaret etti. Daha çok bölge ve ülke ekonomisi hakkında fikir alışverişinde bulunulan ziyarette KİSİAD Başkanı Tamer Eker, bölgede yaşanan elektrik kesintileri ve bunun ekonomiye olumsuz etkilerini anlattı.

Ülkedeki ekonomik gidişatın pek iç açıcı olmadığını söyleyen Tamer Eker; “Bölgemizde son yıllarda, giderek artan elektrik kesintileri başta sanayici, turizmci, esnaf ve sağlık hizmetleri olmak üzere toplumun diğer tüm kesimlerini olumsuz etkiliyor. Özellikle sanayi bölgesinde yaşanan kesintiler, hem esnafı canından bezdiriyor, hem de iş verimini düşürüyor. Bu da ister istemez ekonomiye olumsuz yansıyor. Piyasada da zaten nakit para döngüsü yok” diyerek, ekonomideki durgunluğa dikkat çekti.

“Yerel Dinamikler Bir Araya Gelmeli”

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ise, elektrik sorununun bölgede kangren haline dönüştüğünü belirterek, sorunun çözümü için yaptığı girişimleri anlattı. Kesintilerin turistik bir ilçe olan Arsuz’da da had safhaya ulaştığını anlatan Culha; “Bu çağda 24 saat elektrik kesintisinin mazereti olamaz. Enerjisa yetkilileri ile bir araya gelerek, ilçemizdeki tüm sorunları ve çözüm önerilerini dile getirdik. Artık önerilerimizin dikkate alınmasını bekliyoruz. Bölgede enerji üreten tesisler az, şebekeler çok eski. Aslında bu sorunları bile revize etseler, sorunu büyük oranda çözebilirler” derken, elektrik mağduriyetine son verilmesi için yerel dinamiklerin bir araya gelmesi gerektiğini dile getirdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here