“Eğitim Alanında Ortak Proje ve İşbirliği Yağacağız!”

0
7

CHP’li Başkan Adayı Duduoğlu İGEV Ziyaretinde Konuştu…
“Eğitim Alanında Ortak Proje ve İşbirliği Yağacağız!”

CHP İskenderun Belediye Başkan Adayı Av. Mehmet Duduoğlu, CHP İskenderun İlçe Başkanı Hüseyin Derin ve partililerin katılımıyla gerçekleştirilen İskenderun Güney Eğitim Vakfı (İGEV) ziyaretinde vakfın çalışmalarını dinleyerek vakıf yönetimi ile işbirliği olanaklarını masaya yatırdılar.

İGEV Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Reyhani ve yönetim kurulunu dinleyen CHP İskenderun Belediye Başkan Adayı Av. Mehmet Duduoğlu; “Değerli Güney Eğitim Vakfı Başkanımız ve siz kıymetli yönetim kurulu üyelerimiz, bu kentin yönetimine geldiğimizde Belediye olarak, eğitime daha çok önem vereceğimizin bilincindeyiz” dedi.

İGEV Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Reyhani, İskenderun Belediye Başkan Adayı Av. Mehmet Duduoğlu’nun ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getirerek çalışmalarında başarılar dileyerek eğitim alanında yapılacak olumlu çalışmalara destek vermeye hazır olduklarını dile getirdi.

İskenderun’un daha güçlü ve aydınlık bir geleceği için, eğitim alanında birlikte çalışarak ortak projelerle başarıya ulaşacaklarını ifade eden Duduoğlu konuşmasında şunları söyledi;

“Sizlerin eğitim alanındaki fedakâr çalışmalarınızı ve katkılarınızı takdir ediyorum. İskenderun’da yaşanan depremin ardından, eğitim kurumlarımız ve öğrencilerimiz de olumsuz etkilendi. Ancak bu zor zamanlarda bile, sizin gibi eğitim severlerin desteğiyle ayakta İskenderun’daki eğitimi ayakta tutmaya ve gençlerimizi desteklemeye çalışıyorsunuz. Çalışmalarınız ve gayretleriniz umutlarımızı yeşertiyor.

6 Şubat depremleri sonrasında eğitim kurumlarımızın yeniden yapılanması ve öğrencilerimizin eğitimine kesintisiz devam edebilmeleri için ve çocuklarlımız ve gençlerimizin elinden daha çok tutacağız. Öğrencilerimize destek programları gibi konularda sizinle işbirliği yapmak istiyoruz. Eğitim, toplumumuzun temel taşıdır ve geleceğimizi şekillendirir. Bu nedenle, sizin gibi eğitim gönüllülerinin katkıları çok değerlidir. İskenderun’un daha güçlü ve aydınlık bir geleceği için, eğitim alanında birlikte çalışarak başarıya ulaşacağımıza inanıyorum. Sizlere teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.”

“Kuyumcu Esnafımız İskenderun’un Ticari Ve Kültürel Dokusunun Önemli Bir Parçasıdır!”

CHP’li Duduoğlu, daha sonra İlçe Başkanı Hüseyin Derin ve partililerin katılımıyla İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Odasını ziyaret etti.

CHP heyetini yönetimi ile birlikte karşılayan İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Uğur Fırat, 6 Şubat depremlerinde öncelikle esnafın yaşadığı güçlükleri anımsatarak, iş yerleri yıkılan kuyumcu esnafının yer temini için yaptığı çalışmaları anlattı.

İskenderun’da yaşanan depremin kuyumcular üzerindeki etkilerinin konuşulmasının ardından CHP İskenderun Belediye Başkan Adayı Av. Duduoğlu, belediye yönetiminde esnafa yönelik destek ve yardım projeleri üzerinde fikir alışverişi yaptı. Duduoğlu; “Kuyumcu esnafımız İskenderun’un ticari ve kültürel dokusunun önemli bir parçasıdır. Yaşadığınız zorlukları ve fedakârlıkları takdir ediyorum. Son yaşadığımız depremin ardından, dayanışma ve birlik içinde olmanın önemini bir kez daha gördük.

Sizler, büyük güç ve motivasyon kaynağımız oldunuz. Birlik ve beraberlik içinde, geleceğe umutla bakarak, İskenderun’u daha güzel bir şehir haline getireceğiz. Sizlerin desteğiyle, daha güçlü ve refah bir İskenderun için birlikte çalışacağız. Hepinize teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum” dedi.

Ziyaretin akabinde İskenderun Belediye Başkan Adayı Av. Duduoğlu, CHP İskenderun İlçe Başkanı Hüseyin Derin ve partililer, kuyumcu esnafını gezerek onlarla sohbet etti. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here