Düzenli Vergi ile Devletin Asli Görevleri Daha Kaliteli Olur!

0
88

Hatay Vergi Dairesi Başkanı Kazım Karaca, 24. Vergi Haftası dolayısı ile Hatay Valisi Celalettin Lekesiz’i makamında ziyaret etti. Gelir İdaresi Grup Müdürleri Namık Orhan ve Ahmet Tecimen eşliğinde gerçekleşen ziyarette konuşan Hatay Vergi Dairesi Başkanı Kazım Karaca, haftanın önemi ve hafta süresince gerçekleşecek etkinlikler  hakkında bilgi verdi.

Önceki yıllarda gerçekleşen etkinliklerin devam edeceğini bunun yanı sıra okullarda düzenlenen konferanslara yoğunluk vereceklerini ifade eden Karaca, amaçlarının gençlerimizin de vergi konusunda  bilinçlenmesini sağlamak olduğunu kaydetti.

Hatay Valisi Sayın Lekesiz de, ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek, bu tür haftaların kamuoyunu bilgilendirmek anlamında önemli olduğunu söyledi.

Lekesiz, toplum olarak da birey olarak da ihtiyaçlarımız yükseldiğini, nasıl ki birey olarak ihtiyaçlarımızı karşılayabilmek için daha fazla gelire gereksinim varsa, Devlet olarak da vatandaşların artan giderlerini karşılayabilmek için daha fazla gelire dolayısı ile vergiye ihtiyaç olduğunu vurguladı. Lekesiz; “Devletin asli ve sürekli görevlerini sağlıkla icra edebilmesi için düzenli bir gelire ihtiyacı var. Vergiyi ne kadar düzenli verirsek, vergi bilincinin gelişmesine ne kadar katkı sağlarsak eğitim, sağlık, adalet, güvenlik kısacası Devletin vermek zorunda olduğu asli ve sürekli görevlerin hepsi de daha kaliteli olur” dedi.

 İlimizin en fazla vergi veren iller arasında 8. sırasını koruduğunu hatırlatan Lekesiz; “Bunda sizin görevinize sahip çıkmanızın ve vergi ödemenin toplumsal bir görev olduğunun bilincinde olarak, vergisini zamanında ödeyen değerli Hataylıların da büyük katkısı var. Bundan dolayı sizlere ve değerli Hataylılara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here