Dörtyol Belediyesi Halk Sağlığı İle Oynatmamakta Kararlı

0
45

dörtyol belediye1Geçtiğimiz ay yaptığı başarılı bir operasyon ile 7800 kaçak ekmeğe el koyan Dörtyol Belediye Zabıta Ekipleri dün de Yeşilköy Mahalle Muhtarı Ferhat Aydın’ın yaptığı ihbar üzerine Suriye Plakalı bir araç içerisinde 1210 ekmek daha ele geçirdi. Sağlıksız koşullarda dağıtımı yapılan ekmeklere el konuldu.

Yeşilköy Mahalle Muhtarı Ferhat Aydın, Dörtyol Belediyesi Zabıta ekiplerin arayarak mahalle içerisinde Suriye Plakalı bir aracın ekmek dağıtmakta olduğunu bildirdi.

Mahalle muhtarından aracın gittiği güzergah hakkında bilgi alan Dörtyol Belediye Zabıta Ekipleri hemen harekete geçti.

Dörtyol Belediyesi Zabıta Müdürü Saadettin Ufuk’un bizzat yürüttüğü operasyonda aracın bagaj bölmesinde ve arka koltuk ile yerlerde istiflenmiş 1210 adet tandır ekmeği ele geçirildi.

Araç sahibi Suriye Uyruklu Hüsem H. (50) hakkında sağlıksız koşullarda gıda maddesi sevkiyatı yapmaktan dolayı işlem yapılırken el konulan ekmekler ise imha edildi.

Hak Sağlığı Konusunda Kimse Bizi Denemeye Kalkmasın

Konu ile ilgili olarak bir değerlendirme yapan Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy; “Belediye olarak asla taviz vermeyeceğimiz konuların başında hak sağlığı gelmektedir. Halk sağlığıyla kimsenin oynamasına göz yummayız ve taviz vermeyiz. Bu konuda kimse bizi sınamaya kalkmasın. Yasaların öngördüğü en ağır cezayı bu konuda uygulamadaki kararlılığımız herkes tarafından bilinmelidir. Vatandaşlarımızın gıda maddelerini gönül rahatlığıyla tüketmeleri için Zabıta personelimiz inceleme ve denetimlerini aralıksız sürdürmektedir” dedi. Haber: Sedat İskenderoğlu/Dörtyol

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here