Dingil; “Engellilik Tüm Toplumu İlgilendiren Bir Konudur”

0
74

engelliler belediyeBelediye Başkanı Dingil; “Engellilik Tüm Toplumu İlgilendiren Bir Konudur”

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile yazılı bir mesaj yayınladı. Başkan Seyfi Dingil, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününün insani duygularımızı en fazla hissetmemiz gereken günlerden biri olduğunu belirtti.

Bir takım engellerine rağmen, hayata tutunmaya çalışan ve onurlu bir şekilde yaşamak amacıyla ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımızın toplumumuz için, birer güç kaynağı olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Engellilik sadece engelli vatandaşlarımız ve ailelerini değil, tüm toplumu ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur. Bu nedenle engelli vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerini karşılamak, yaşamlarını daha iyi şartlarda ve başkalarına muhtaç olmadan sürdürmek, onlara daha güzel yarınlar sunmak adına, bugüne kadar yapılan iyileştirme çalışmaları bundan sonrada artarak devam edecektir.

Engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmayı bir insanlık görevi olarak görüyor, tüm vatandaşlarımızın engellilerimizi sevgi ve anlayışla kucaklamalarını, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmalarını temenni ediyorum. Bu düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyorum” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here