Deniz Şehitlerimiz Saygıyla Anıldı!

0
20

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramının 96’cı yıldönümü dolayısıyla İskenderun’da resmi tören ve etkinlikler gerçekleştirildi. Payas Kaymakamı ve İskenderun Kaymakam Vekili Dr. Polat Kara’nın da katıldığı etkinlikte, şehadete irtihal eden tüm denizcilerimiz anısına denize çelenk bırakıldı.

1 Temmuz 2022 Cuma günü saat 10.00’da İskenderun Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirilen çelenk sunma töreninin ardından Atatürk Anıtı arkasında deniz sahasında hazır bulunan bota binilerek, denize açılmak suretiyle, hazırlanmış olan çelen, şehadete irtihal eden tüm denizcilerimiz anısına denize bırakıldı.

Bu vesileyle; Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kutsal vatan topraklarımızın bütünlüğü ve necip milletimizin selameti adına canlarını feda ederek şehadete irtihal eden bütün aziz şehitlerimizi bir kez daha şükran, rahmet ve saygıyla anarken, denizcilik sektörünün tüm dinamikleri ve mavi vatan olarak adlandırılan denizlerimizin kolluk güçlerini; bu müstesna gün dolayısıyla tebrik ediyor, görevlerinde de kolaylıklar ve başarılar diliyoruz. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here