Deniz, Karate’de Türkiye Şampiyonu

0
95

karete1Türkiye Karate Federasyonunun faaliyet takviminde yer alan ve Yalova Belediyesi ile Yalova Valiliğinin destekleri ile düzenlenen “Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası” 44 İlden 531’i bayan toplamda 755 sporcunun katılımı ile Yalova’da yapıldı.

Hataylı Karateci Deniz Karaalioğlu 48 kilo bayanlarda rakiplerini yenerek Türkiye şampiyonu oldu. Finalde İstanbul’dan Harika Çelik’i mağlup eden Karaalioğlu bu büyük başarısını madalyası ve hocası ile birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Şensöz’ü ziyaret ederek kutladı.

Finalde İstanbul’dan Harika Çelik’i puanla yenen Deniz Karaalioğlu hedefinin önümüzdeki yıl yapılacak Avrupa şampiyonası olduğunu belirtirken; “Bizlere her zaman destek olan Spor İl Müdürümüze ve hocalarıma sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Bu gibi başarıların her branşta artması gerektiğini söyleyen Şensöz ise; “Kızımızın bu başarısını yürekten kutluyorum. Türk gençlerinin son yıllarda spordaki başarıları asla tesadüf değildir. Çalışınca isteyince neler yapabildiklerini hep birlikte görüyoruz. Biz siz gençlere her zaman güveniyor ve sonuna kadar da desteğe devam edeceğiz” dedi.

Karate İl Temsilcisi Nizamettin Karaali’nin hazır bulunduğu ziyarette İl Müdürümüz Cemil Şensöz başarılarından ötürü şampiyona eşofman takımı hediye etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here