Cumhuriyet Bayramının 91.Yılı Belen’de de Törenle Kutlandı

0
102

belen-cumhuriyet1Cumhuriyet Bayramının 91. yılı kutlama törenleri Belen’de 28 Ekim günü saat 13:00’de Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başladı. Program, 29 Ekim günü saat 08:30’da Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın’ın makamında tebrikat töreni ile devam ederek, tebrikatın devamında Sebati Gönenç Okulu bahçesinde icra edilen kutlama programı ile sona erdi.

Okulda icra edilen program, saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı. Kaymakam Aydın, beraberinde Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı ile birlikte törene katılan halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı.

Daha sonra günün anlam ve önemine yönelik bir konuşma yapan Kaymakam Aydın; “Türk Milletinin tarihte eşi benzeri görülmemiş kahramanlık destanları yazarak gerçekleştirdiği Milli Mücadelenin sonunda kurduğu Cumhuriyetimizin 91. yıl dönümü olan bu günü büyük bir coşku, sevinç ve mutlulukla kutluyoruz. Bayramımız kutlu olsun!

belen-cumhuriyet2

Türkiye Cumhuriyetinin 91 yıllık öyküsü bir başarı, bir uygarlaşma öyküsüdür. Cumhuriyetin başarıları ile haklı bir gurur duyuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti; bugün kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet yolunda dev adımlarla yürüyen bir dünya devletidir. İnsan hakları, demokrasi ve hukukun üstünlüğü ile taçlanmış, farklılıklarımızı zenginlik olarak gören, aidiyet duygusunun perçinleştiği, insan odaklı, devlet millet kaynaşmasını sağlamış Cumhuriyeti ileriye taşımak olan hedefimizin gölgelenmesine asla izin vermemeliyiz” dedi.

Öğrencilerin hazırlamış olduğu Folklor gösterisi, Şiirlerin okunması, Jimnastik gösterileri, öğrenci korosunun türkü sunumu, Cumhuriyet Bayramı konulu etkinliklerde çeşitli dallarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin akabinde yapılan resmi geçit töreni ile program sona erdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here