Culha; “Öğretmenlik Fedakarlık Üzerine Kurulu Kutsal Bir Meslektir”

0
96

nazım culha16Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.

Öğretmenliğin, bedeli hiçbir maddi karşılıkla kıyaslanmayacak kadar saygın; sınırları, okul ve sınıf duvarları ile tarif edilemeyecek kadar ağır sorumluluk isteyen; özveri, sabır, hoşgörü sevgi ve fedakârlık üzerine kurulu kutsal bir meslek olduğunu vurgulayan Culha; “Başöğretmenimiz Atatürk’ün, ‘Milletleri kurtaranlar; yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet; henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır’ sözleri öğretmenlik mesleğinin önemini gözler önüne sermiştir. Öğretmenler, aynı zamanda insanlığı aydınlık yarınlara taşıyan adsız kahramanlardır.

Ülkemizin kalkınması, çağdaş ülkeler seviyesine ulaşması ancak ülkenin eğitim ve öğretim seviyesinin artması ile mümkündür. Bu vesile ile ülkemizin her köşesine ulaşarak fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine yükseltme gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi de saygıyla anıyorum” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here