Culha; “Basın Mensupları Çözüm Ortaklarımızdır”

0
114

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, İftarda Basın Mensuplarını Ağırladı

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, geçtiğimiz hafta sonu verdiği iftarda basın mensuplarını ve muhtarlarla bir araya geldi.

Beyaz Saray Restoranda düzenlenen iftar yemeğine Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ve Eşi Selda Culha’nın yanı sıra, CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin, İyi Parti Arsuz İlçe Başkanı Kudret Dönmez, Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, muhtarlar ve basın mensupları katıldı.

İftar sonrası kısa bir ‘hoşgeldiniz’ konuşması yapan Başkan Culha, basın mensupları ve muhtarlarla bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını ifade ederek; “Bu iki kurumun mensuplar, saygıdeğer arkadaşlarımız bizler için çok önem arz ediyor. Zaten ramazan ayı, ülkemizin birlik, beraberlik ve dayanışmayı en fazla yaşadığı, hissettiği aydır. Ülkenin bekası ve huzuru için, buna ihtiyacımız var. Ve bütün birlikteliklerle ve etkinliklerle daha fazla sağlanabilir kanaatindeyiz.

Bu kurumun mensupları bizim görevimizi uygularken, bize en yakın, bize en fazla destek olan ve beraber çalıştığımız arkadaşlarımızdır. Muhtar arkadaşlarımız zaten çözüm ortaklarımızdır. Basın mensubu arkadaşlarımız da çözüm ortaklarımızdır. Çünkü sürekli çalışmalarımızı halkımıza ulaştırmaktadır. Veya halkımızın taleplerini bize ulaştırmaktadır. Dönem dönem eleştirel anlamda da olsa, biz onu baş tacı eyleyip kabul ediyoruz. Çünkü hepimiz beşeriz, yanlış da yapabiliriz. Önemli olan eleştirilerin yapıcı yönde ve yönlendirici olması. Biz, bizim beraber çalıştığımız, zaten İskenderun ve Arsuz basın mensupları diye ayırmakta istemiyorum.

Çünkü gerek Arsuz, gerek İskenderun ortak yaşayan iki tane ilçemizdir. Tek ilçe olarak da pratikte yaşayan bir şehir olarak da değerlendirebiliriz. Ondan dolayı biz basın mensubu arkadaşlarımızı da bir bütün olarak ele alıyoruz. Beraber çalıştığımız arkadaşlarımızın hepsini çok iyi niyetli hareket ettiğini ve dönem dönem bize bu konuda katkılar sunduğunu, dönem dönem eleştirel anlamda katkı sunduğunu biliyoruz. Sonuç itibariyle ben gerçekten kendilerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bölgemizi daha ileriye taşımak adına çaba gösterdiklerini kaydeden Başkan Culha; “Değerli arkadaşlar bu şehir hepimizin, yani burada yaşanan sıkıntı veya güzellik hepimizi ilgilendiriyor. Olumlu anlamda olumsuz anlamda yapılanlar hepimize yansıyor. Bizler bu kenti daha ileriye taşımak adına, burada daha iyi hizmetler sunmak adına çaba gösteriyoruz. Katkı alacağız, katkı sunacaksınız. Bizler de bu kentin daha ileriye taşınması adına veya ihtiyaç duyulan hizmetlerin yapılması adına sizlerin de bize getirdiği talepleri, hangi metotta gelirse gelsin, yasa ve imkânlar çerçevesinde kesinlikle yapılacaktır. Yapmaya da çalışıyoruz. Ben bu duygu ve düşünceyle hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Culha, programın sonunda tüm basın mensupları ve muhtarlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here