Cinayet İşleyen 2 Suriyeli Sınır Dışı Edildi

0
95

valilik açıklama1Valilik Açıkladı

Hatay Valiliği, Antakya’da iki hafta önce Y.S. adlı kişinin Suriyeli 2 kardeş tarafından bıçaklanarak öldürülmesi olayıyla ilgili 2 kişinin tutuklandığını, 2 kişinin de sınır dışı edildiğini bildirdi. Açıklamada iddia edildiği gibi baş kesme olayı olmadığı, hayatını kaybeden kişinin boyun kısmından aldığı darbe ile hayatını kaybettiği belirtildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, 13 Eylül 2013 Cuma günü saat 01.10 sıralarında merkez ilçe Kanatlı Mahallesi Kanatlı Caddesi üzerinde meydana gelen olayla ilgili olarak yapılan çalışmalar sonucunda, Suriye’de yaşanan iç karışıklık nedeniyle ülkemize pasaport ile giriş yaparak, Güzelburç beldesindeki bir adreste ikamet eden Suriye uyruklu M.G. ve A.G. isimli iki kardeş ile Hatay nüfusuna kayıtlı Serinyol beldesinde ikamet eden maktul Y.S. yemeği birlikte yemek üzere bir köftecide buluştu.

İddialara göre A.G.’nin Suriyeli olan kız arkadaşına, öldürülen Y.S.’nin ilgi duyduğu gerekçesiyle aralarında tartışma çıktı. Çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüşürken, iki kardeşin Y.S.’yi karın bölgesi ile boyun kısmından kesici aletle yaraladığı belirlendi.

Olayda yaralanan Y.S., yanında bulunan yine Suriye uyruklu arkadaşları D.G. ve B.K. tarafından özel araçla Antakya Devlet Hastanesi’ne götürüldü ancak, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olayla ilgili olarak güvenlik birimleri, cumhuriyet savcısından alınan talimat doğrultusunda Suriyeli M.G. ve A.G. isimli şahısları gözaltına aldı. Yapılan tahkikat sonucunda şahıslar, 14 Eylül günü çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu.

Olay anında suç mahallinde bulunan ve maktul Y.S.’nin arkadaşı olan Suriyeli D.G. ile B.K. ise, Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi. Her iki şahıs da gerekli işlemler sonrası sınır dışı edildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here