CHP’li Uyar; “Cumhuriyetin Değerlerine Sahip Çıkmaya Devam Edeceğiz”

0
59

süleyman uyar2Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe Başkanı Dr. Süleyman Uyar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Soma’da yaşanan felaket nedeniyle bu anlamlı günün buruk kutlandığını ifade eden Uyar; “Zor ve  üzüntülü geçirdiğimiz şu günlerde; Bağımsızlık ve Özgürlük mücadelemizin meşalesinin yakıldığı 19 Mayıs 1919 tarihinin 95. Yılında Cumhuriyetimizin yılmaz bekçileri olma, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün  Cumhuriyet değerlerine, devrimlerine, bağımsızlığa geleceğine sahip çıkma Ulusumuzun çağdaş değerlerle donatılmış bütün kalelerini savunma, karanlık zihniyetlerin eğitim, demokrasi, adalet, çağdaşlığa zarar verecek işgallerine ve ülkemizin her karışında önümüze konulan zorluklara göğüs germeye devam edeceğiz.

Büyük savaşı başarıyla sonuçlandıran, ülkesinin tam bağımsızlığını sağlayan ve Cumhuriyet’i ilan ederek yurttaşlarının hak ettiği düzende yönetime katılmalarını sağlayan yüce önder Mustafa Kemal Atatürk, gençliğin önemini ilk kavrayan lider olarak; Cumhuriyet’i gençlere emanet etmiş ve Kurtuluş Savaşının başlangıç tarihi olan 19 Mayıs’ı gençlere armağan etmiştir. Bugün geleceğimiz olan gençlerimiz eğitimle ilgili sorunlar ve işsizlikle mücadele etmektedirler. Ülkemizin aydınlık geleceği olan gençlerimizin tarihten gerekli dersleri çıkararak üzerlerine düşen görevleri en iyi şekilde yerine getireceklerine, Atatürk’ün emanetine sahip çıkacaklarına inanıyorum” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here