CHP Milletvekili aday adayı Ugutmen: “Yaşlılara Saygı Minnet Borcumuzdur”

0
158

cemil ugutmen11Her yıl 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası nedeniyle bir açıklama yapan CHP Milletvekili aday adayı Diş Hekimi Cemil Ugutmen, yaşlılara ve sorunlarına sahip çıkmanın insanlık görevi olduğunu söyledi.

Ugutmen, yaşlılığın yaşayan her insan için farklı mana ve önem ifade ettiğini belirterek; “Yaşlılarımız geçmişimiz ile köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılara ve onların sorunlarına sahip çıkmak insanlık ve yurttaşlık görevidir. Unutulmamalıdır ki, bu günün genç nüfusu yarının yaşlı nüfusunu oluşturacaktır. Bu nedenle yaşlılarımıza insan onuruna yakışır bir şekilde davranarak sevgi ve saygıda kusur etmemek aynı zamanda bir minnet borcudur. Yaşlıları yaşatmak tarihi ve toplumu yaşatmaktır.

Yaşlılarımızın toplumumuzun tarihsel birikimini günümüze yansıtmaları, milli kültür ve medeniyet değerlerimizin yarınlara ulaşmasına vesile olmaları dolayısı ile değerli büyüklerimiz, aile ve toplumsal hayatımızın en kıymetli hazineleridir yaşlılarımız. Toplumumuzu bugünlere ulaştıran yaşlılarımızın kültürümüze ve yeni nesillere katkılarının daima bilincinde olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle 18-24 Mart Dünya Yaşlılar Haftası’nda tüm yaşlılarımızın haftasını kutluyor, ellerinden öpüyorum” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here