Çalışkan; “Seçim İşbirliğinden En Fazla Yararlanacak Olan Parti Saadet Partisi’dir”

0
91

Saadet Partisi Hatay Milletvekili adayı Dr. Necmettin Çalışkan; “Seçim İşbirliğinden En Fazla Yararlanacak Olan Parti Saadet Partisi’dir”

Saadet Partisi Hatay Milletvekili adayları 24 Haziran seçim çalışmalarını Kırıkhan ve Altınözü ilçesinde sürdürdü. Saadet Partisi Hatay Milletvekili adayı Dr. Necmettin Çalışkan beraberinde milletvekili adayları Mustafa Eğe, Abdullah Aydın Demir, Atila Erol, Fatih Dökmeci ve Uğur Ural Altınözü ilçesinde esnaf ziyaretinden sonra Kırıkhan ilçesine geçti.

Kırıkhan Esnaf ve Sanatkârlar odası, Muhtarlar Derneği, İyi parti seçim bürosu ve esnaf ziyaret edildi. Günün sonunda Hatay’da 10 radyonun ortak canlı yayın konuğu olan Dr. Necmettin Çalışkan halkın merak ettiği soruları yanıtladı.

Çalışkan konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu. “Bu seçim işbirliğinden en fazla yararlanacak olan Parti Saadet Partisi’dir” diyen Çalışkan, yapılan seçim işbirliğiyle önlerindeki en büyük bariyerlerden biri olan seçim barajının sıfırlandığını belirterek; “Baraj sıfırlandığı için, aldığımız oy oranına göre Saadet Partisi’nin milletvekili çıkararak meclise girmesi sağlanmış olacak” dedi.

İlin değerlerine sahip çıkılması gerektiğini ifade eden Çalışkan; “İlimizde İşsiz kalmaması için atıl vaziyetteki imkânlar aktif hale getirilmelidir. Çiftçimizi desteklemeli, tarlalarımız ekili hale getirilmelidir. Tarımda Hatay’ın her bir ilçesi ayrı bir zenginliğe sahip. Kavun, karpuz, zeytin, narenciye, üzüm bağları pamuk ve narı hepsi bu coğrafya da farklı iklimler bir arada. Ülkemizi kalkındıracak bu tarım ürünlerinin değerlendirilmesi ve bir el uzanması lazım. Bu el biz oluruz, tarım projemiz ile bunları çözeceğimizi düşünüyoruz. Biz, bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşadık yine yaşamasını bilmeliyiz. Bu ülkede herkese yetecek kadar hava, toprak ve su var” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here