“Çakma Adaylar İstemiyoruz!”

1
96

chp tepki1CHP’liler Lütfü Savaş İsmine de Tepki Gösterdi

Geçtiğimiz günlerde Mete Aslan adının partileriyle anılmasına tepki gösteren CHP’liler bu kez de Antakya Belediye Başkanı Ak Partili Lütfü Savaş’ın isminin partileriyle anımasına tepki gösterdi.

Parti binasında toplanan çok sayıda partili sağcı aday arayışına ortak tepki göstererek; “Biz Hatay’da CHP olarak seçimi alacak güçteyiz. Partinin bu tutum ve davranışlarını anlamakta zorluk çekiyoruz. CHP adayları bu seçimi alacak kapasitede. Seçimi tam alacağız derken yapılan bu yanlış hareketler partimize zarar veriyor” dediler.

Düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan ilçe Başkanı Süleyman Uyar; “Aynı tepkiyi daha öncede göstermiştik. Bu görüş ve düşüncelerimizin arkasındayız. Umarız bu sesimizi yetkililer duyar. Bizler seçime hazırız. CHP’li olmayan adaylar bu partiye Hatay’da zarar verir” dedi.

Partili Münir Tümkaya ise milletvekillerinin kendi çıkarları doğrultusunda hareket ettiğini belirterek; “Bu partiye yazık ediliyor. Milletvekilleri ikbal uğruna Hatay’ı katlediyor. Bizler sağ partilerden farklıyız. Bu seçimi alacak CHP’de var. Lütfen yetkililer duruma el atsınlar. Buradan adı geçen Mete Aslan, Lütfi Savaş isimlerini partimizde istemiyoruz” dedi.

chp tepki2

CHP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Nilgün Selçuk ise; “Biz CHP için çalışan varımızı yoğumuzu ortaya koyan insanlarız. Biz seçim kazanmak istiyoruz. CHP Atatürk’ün partisiyiz. Bu ismi geçen insanların partimizle hiçbir alakası yok. Hatay’da gezi olaylarında 3 şehit verdik. Bu Mete Aslan, Lütfi Savaş neredeydi o zaman. Bunların arkasından hiçbir partili gitmez” şeklinde görüş beyan etti.

30 yıllık partili Doktor Tayfur Saygılı ise CHP’nin dik duruşu ile yıllardır var olduğunu belirterek; “CHP bugün ayakta ise bu duruşundandır. Diğer partiler zamanla yok olmuşlardır. Burada o zaman genel başkanlığa Tayyip’i getirelim daha güzel olur. Parti iktidar olur. Böyle bir şey olur mu hiç. Bu politika yanlıştır. Çakma adaylar istemiyoruz” diye konuştu.

Avukat Bülent Akbay ise milletvekillerinin kendi ikballeri uğruna kendine yakın isimleri genel merkeze götürdüğünü belirterek; “Bu mantık son derece yanlış bir iştir. Bizler CHP’nin tabanı gerçek sahipleriyiz. Milletvekillerimiz kazanmayı düşünmüyorlar. Hatta aday kazanmasın biz borumuzu öttürelim diyorlar. Kendileri bir daha nasıl seçilirim onun hesabındalar. Genel merkezin bunlara dur demesini bekliyoruz. Tek ses tek yürek olduğumuzu belirtmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

20 yıllık partili Femi Aydın ise parti dışından aday istemediklerini belirterek yapılan yanlıştan bir an önce dönülmesi gerektiğini ifade ettiler. Yapılan konuşmaların ardından sık-sık sloganlar atıldı partiye akın akın gelen partililer Mete Aslan ve Lütfi Savaş ismine tepki gösterdiler.

1 YORUM

  1. Millete hizmet eden, vatanda$ tarafindan takdir görmü$ bir ki$i kendini yanli$, milleti ve vatani bölmü$ bir partiden son anda da olsa istifa edip Cumhuriyetin ve Laikliğin garantisi CHP’ye sığınıyorsa buna EVET demeliyiz. Z.K.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here