“Büyükşehir Belediyesini Kazandırmak İstiyorum”

0
47

hakan kahraman7CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan aday Adayı Kahraman; “Büyükşehir Belediyesini Kazandırmak İstiyorum”

Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Hakan Kahraman, Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernekler Federasyonunu ziyaret etti.

Geçtiğimiz aylarda CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıklayan CHP’de Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için öne çıkan ciddi adaylardan birisi olarak işaret edilen İskenderun Gelişim Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Hakan Kahraman, adaylık öncesi ziyaretlerini sürdürüyor.

Sivil toplum kuruluşları ve dernekler federasyonunu ziyaret eden Dr. Hakan Kahraman; “Ailem DYP kökenli olup ben Üniversite yıllarından beri CHP’liyim. Aday olmam halinde  Ovada AKP’nin hızını keserek CHP’ye büyükşehir belediye başkanlığını kazandıracağıma inanıyorum” dedi.

Sağ görüşlü bir aileden olmasına karşın sol partiden aday adayı olan   Doktor Hakan Kahraman; “Ova’da CHP’nin oylarını arttırmak gerekiyor. Halkanın en zayıf noktasında ben be eksikliği giderme noktasında kendime güveniyorum. CHP’yi Hatay’da  başarıya sürüklemek, Büyükşehir Belediyesini kazandırmak istiyorum” dedi.

 CHP aday adayı Dr. Hakan Kahraman, Hatay’da son seçimde AKP’nin 353.000 oy, CHP’nin ise 304.000 oy aldığını hatırlatarak, 49.000 oy farkının kendisinin adaylığı için Ovada CHP’nin birçok ilçede birinci parti olmasıyla kapanacağını ve CHP’yi birinci parti yapacağını, AKP’nin ovadaki üstünlük tablosunu değiştirecek  güce ve potansiyele de sahip olduğunu söyledi.

Aday olduğu takdirde CHP’nin Kırıkhan’da 6000 oyuna karşılık 41.000 oyla birinci parti olan AKP’nin Kırıkhan’daki birinci parti konumuna son vereceğini ifade eden Kahraman, Kırıkhan, Reyhanlı, Hassa ve Kumluda  alacakları oyların Büyükşehrin belirlenmesinde önemli olduğunun vurgusunu da yaptı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Abdurrahman Taşçıoğlu, aday adayı Kahraman’a, federasyon hakkında bilgi verdi. Federasyon binasında biraz sohbet eden Dr. Kahraman ve beraberindeki heyet, başka ziyaretlerde bulunmak üzere federasyondan ayrıldı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here