Büyükelçi Cooter Hatay’da

0
115

Kanada Büyükelçisi Christopher John Cooter ve beraberindeki heyet, Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret etti.

İki ülke arasındaki iyi ilişkilerin konuşulduğu görüşmede sosyal ve kültürel konularda karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Kanadalı misafirlerin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Savaş, Büyükelçi Cooter ve beraberindeki heyete teşekkürlerini iletti.

Hatay’ın hem ekonomik hem de sosyal alanlarda kalkınması için geçtiğimiz hafta içerisinde başlatılan Hatay Halkı Hakkını İstiyor kampanyasını da Büyükelçi Cooter’a tanıtan Başkan Savaş, kentin hak ettiği değere kavuşması için vatandaşlarla birlikte el ele verdiklerinin altını çizdi.

HBB Başkanı Savaş, gerçekleşen ziyaret sonrası Büyükelçi Cotter ile birlikte Antakya Köprübaşı’ndaki kampanya stantlarını ziyaret etti. Hatay halkının imza kampanyasına gösterdiği ilgiden memnun olan Başkan Savaş, kampanyanın amacına ulaşması için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here