Bozkır; “1 Kasım Seçimlerini Önemsiyoruz”

0
60

ab eski bakanı4AB Eski Bakanı Bozkır İTSO’yu Ziyaret Etti

Avrupa Birliği eski Bakanı Volkan Bozkır,  Hatay ziyareti kapsamında İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasını da ziyaret etti.

İTSO’da sanayici iş adamları, sivil toplum kuruluş temsilcileri, esnaf oda başkanları ve halkla buluşan AB eski Bakanı Volkan Bozkır’ı İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri kapıda karşıladı.

İTSO Halil Şahin Meclis Salonunda düzenlenen toplantıda ilk olarak söz alan İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İskenderun ve bölge ekonomisi hakkında bilgiler vererek şöyle konuştu:

ab eski bakanı6

“Ülke olarak birlik ve beraberliği her zamankinden fazla ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde sizleri aramızda görmekten dolayı mutluluk duymaktayız. Bölgemizin lokomotif sektörleri arasında yer alan demir-çelik ve lojistik sektörleri yer almaktadır. Üretilen demir ve çeliğin yüzde 60’a yakını bizim bölgemizde üretilmektedir. Bölgemiz karayolu, demir yolu deniz yolu ve doğal limanı ile önemli bir yere ve konuma sahiptir. Ayrıca turizm ve tarım sektöründe de potansiyelimiz var.”

ab eski bakanı5

Ardından söz alan Avrupa Birliği eski Bakanı Volkan Bozkır ise, ülkede siyasi ve ekonomik istikrara ihtiyaç duyulduğunu belirterek; “1 Kasım’dan sonra Türkiye’nin istikrarsızlığa tahammülü yok. Bu nedenle birlik ve beraberliğimizin devamı, yatırımların artması, iş adamlarımızın da geleceğe güvenle bakması için 1 Kasım seçimlerini önemsiyoruz” diye konuştu.

İTSO meclis toplantısının ikinci bölümünde ise eski Bakan Bozkır, soruları yanıtladı. Ziyarete Ak Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO Meclis Başkanı Servet Ugutmen, MÜSİAD Başkanı Fatih Tosyalı, İSSİAD Başkanı Recep Atakaş, iş adamları, İTSO yönetim Kurulu üyeleri, İTSO Meclis üyeleri, sanayiciler, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here