Bodur; “Milletimiz, 30 Ağustos’ta Diriliş Destanı Yazmıştır”

0
102

Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı Ayhan Bodur; “Milletimiz, 30 Ağustos’ta Diriliş Destanı Yazmıştır”

Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı Ayhan Bodur, 30 Ağustos Zaferinin 95. yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, Türk Milletinin 30 Ağustos’ta diriliş destanı yazdığını vurguladı.

30 Ağustos Zaferinin, sadece milletimizin kurtuluşuna vesile olmadığını, 200 yıl dünyada sömürü düzeni kuran emperyal güçlerin çarkında ezilmiş tüm mazlum milletlere de örnek olduğunu kaydeden Bodur; “30 Ağustos, 95 yıl önce tarihte benzerine az rastlanır bir var oluş mücadelesiyle, aziz milletimizin istikbali için ecdadımızın yeniden diriliş destanı yazdığı İstiklal Savaşı’nın zafer günüdür. Bugün ise; ikinci dünya savaşından sonra değişen dünya düzeninde, askeri gücün yerini finans ve teknoloji gücünün aldığı yeni bir sömürü düzeni devam etmektedir.

İşte Türkiye Cumhuriyeti, bu yeni mücadele düzeninde güçlenen ekonomisi, bağımsız teknolojik hamleleri ve mazlum dünya devletlerine yeniden bayraktarlık yapma potansiyeli sebebiyledir ki; sürekli olarak taciz altında tutulmakta, içte ve dışta güçsüz düşürmek için her türlü ihanet organizasyonlarına maruz kalmaktadır. Türk Milleti olarak bize düşen ise, “tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” ülküsü ile birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmek, gücümüzü kendimizden ve değerlerimizden almak ve çok daha fazla çalışmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Milletimizin ve kahramanlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarına, Vatan uğruna canını feda eden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet; hayatta olan gazilerimiz ve şehit ailelerimize sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum” şeklinde konuştu. (Haber: Doğan SÜSLÜ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here