Belen’de Fidan Dikme Etkinliği Yapıldı

0
470

belen fidan dikimi1Belen Orman İşletme Şefliği koordinasyonunda Orman Haftası çerçevesinde ağaç dikme faaliyeti gerçekleştirildi.

Belen merkez Atik Mahallesindeki sahada bulunan ormanlık alanda düzenlenen etkinliğe, Kaymakam Abdulaziz Aydın, Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Garnizon Komutanı  Jan. Yüzbaşı Salih Aygün, Emniyet   Müdürü Gürsel Tabur ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Amirleri, Kanuni Sultan Süleyman Ortaokulu, 70. Yıl ve Atik İlkokulu ile İskenderun Özel Yaşam Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

belen fidan dikimi2

Törende Belen Orman Şefi Mehmet Başaran, sorumluluk alanında bulunan Atik Boynu mevkiinde 25 hektar alanda ağaçlandırma çalışması başlattıklarını, söz konusu ağaçlandırma alanına 5.000 Adet Ceviz, 5.000 adet Alıç ve 5.000 adet badem ile 300 adet fıstıkçamı fidanı dikimi yapılacağını ve 2014 yılı içerisinde Belen Orman İşletme Şefliği sorumluluk alanında değişik türlerde toplam (yanan orman alanları dahil) 150 ha (1500 dekar alanda) 150.000 adet fidanı toprakla buluşturacaklarını açıkladı.

İlk fidanı Kaymakam Aydın’ın dikmesi ile belirlenen sahada törene iştirak edenlerle birlikte ceviz, alıç ve defne çeşitlerindeki fidanların dikimi gerçekleştirildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here