Belediye Meclisi Bu Kez Özgecan İçin Toplandı

0
78

bld-özgecan toplantısı1İskenderun Belediyesi geçtiğimiz günlerde katledilen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan için bir anma töreni düzenledi. İskenderun Belediye Meclis Salonunda düzenlenen toplantıya Belediye Meclis üyeleri, Siyasi partilerin ilçe başkan ve yöneticileri, sivil toplum örgütlerinin başkanları, mahalle muhtarları, belediye çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sabah saatlerinden itibaren İskenderun Belediyesi tarafından şehrin çeşitli bölgelerinde billboardlarda kınama ve başsağlığı mesajları yayınlandı. Ayrıca Belediye binasında afişler asılarak Özgecan anısına mesajlar verildi.

bld-özgecan toplantısı2

Toplantı öncesinde İskenderun Belediye Başkan Vekili Reşat Bayazıt duyarlılık göstererek gelen tüm katılımcılara teşekkür etti. Belediye Başkan Vekili Reşat Bayazıt; “Özgecan kızımızın katledilmesi bütün milletimizi derinden yaralamıştır. Öncelikle Türk adaletinin bu canilere gereken en ağır cezayı vereceğine inancımız tamdır. O gün, o karanlık gün sadece Özgecan değil, bütün insanlığın vicdanı katledilmiştir. Kadını zayıf görüp ona şiddet uygulayanlar alçaktır. İnanıyoruz ki bu alçaklarda en ağır cezayı alacaklardır. Kadınlar erkeklere emanettir. Kadına şiddet uygulamak, Allah’ın emanetine ihanet etmektir” dedi.

bld-özgecan toplantısı3

İskenderun Belediyesi olarak aile içi eğitimlere önem vereceklerini ifade eden Belediye Başkan Vekili Reşat Bayazıt; “Bu olay aslında bizler için, hepimiz için kadına şiddet konusunda daha bilinçli olmamız gerektiği mesajını çıkartmıştır. Bugün, burada bulunan herkes kadına şiddete hayır diyebilmektedir. Bugün, yeni bir dönemin başlangıcı, kadına şiddetin sonu olsun. Bugünden itibaren İskenderun Belediyesi olarak, kadına yönelik aile içi eğitim seminerleri başta olmak üzere konferans ve bir takım eğitim seferberliği hususlarında çalışmalar ve faaliyetlere hız vereceğiz. Bu doğrultuda istek, görüş ve önerileri bulunan herkesin düşüncelerini ortak akılda buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

bld-özgecan toplantısı4

Bayazıt ayrıca, önümüzdeki günlerde bir otobüs tutularak Mersin’e taziyeye gidileceğini, katılmak isteyen bayanların belediyeye başvurabileceğini söyledi.

Daha sonra söz alan katılımcılar eğitimin şart olduğunu ifade ederek bu tür olayların ancak çocuklara, gençlere doğru eğitim vererek sıfırlanabileceğini kaydettiler. Katılımcılar, İskenderun Belediyesinin düzenlemeyi hedeflediği seminer ve konferanslarda eğitim konularına ağırlık vermelerini istediler.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here