Belediye Meclisi Ayın Son Toplantısını Yaptı

0
67

Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Sorunlar Ortak Akılla Çözülür!”

İskenderun Belediye Meclisi Mayıs ayı son toplantısını gerçekleştirdi. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil başkanlığında, Belediye Meclis Salonunda toplanan meclis üyeleri, gündemlerinde bulunan maddeleri görüşerek karara bağladı.

Gündem maddelerine geçilmeden önce kısa bir konuşma yapan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar gece gündüz demeden halka hizmet noktasında çalışmalarımızı sürdürdük. Birçok projeyi hayata geçirdik. Bir kısmı devam ediyor. Bir kısmı bitmek üzere! Bizim tek bir amacımız var. İskenderun’u daha yaşanabilir, daha modern, daha güzel hale getirmek. Siz değerli meclis üyelerimizin İskenderun’un kalkınması ve gelişmesi yönündeki fikir ve düşüncelerine her zaman büyük bir önem verdik. Sorunlar ancak ortak akıl ile çözülür. Her zaman buna inandık” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından gündem maddeleri görüşüldü.

Gündemde bulunan; Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Türksat A.Ş. arasında imzalanan hizmet sözleşmesi ve eki teknik şartname kapsamında Türksat A.Ş. tarafından yürütülmekte olan “Hatay İli, İlçe ve Mahalle sınırları haritası” çalışmalarının tamamlanabilmesi için İlçe ve Mahalle sınır harita krokilerinin ilçe belediye meclislerince onaylanması istendiğinden konunun Meclisce görüşülmesi ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi oy birliği ile kabul edildi.

Sarıseki Mahallesi, Organize Sanayi Bölgesi önünde, kıyı kenar çizgisinin deniz tarafında yapılması planlanan liman amaçlı 1/1000 ölçekli İlave Uygulama İmar Planı teklifine ilişkin ilgili belediye meclis kararları ile kurum görüşleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından istenildiğinden konunun Meclisçe görüşülmesi ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi oy birliği ile kabul edildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here