Belediye Kızılay Anaokulunun Çevre Düzenlemesini Yapıyor

0
79

İskenderun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Metin Kıldış Kızılay Anaokulunun çevre düzenleme, okul içi parke ve kaldırım çalışmasını yapıyor.

Okulların eksiklerinin giderilmesi noktasında yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduklarını belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “İlçe sınırları içerisindeki okullardaki eğitim kalitesinin üst seviyelere çıkarılması için koordineli olarak yapılan çalışmalar neticesinde, Belediye olarak üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Fen İşleri müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz, ilçe sınırlarında bulunan okulların eksiklerinin giderilmesi ve daha rahat bir ortama kavuşturulması için çalışmalarını sürdürüyor.

Okul bahçeleri ve çevresinde ki sokakların asfaltlanmasının ve kaldırımlarının yenilenmesi öğrenciler açısından çok önemli. Sosyal belediyecilik anlamında belediyemizin imkânları ölçüsünde okullarımıza destek olmaya devam edeceğiz. En büyük yatırım insana olan yatırımdır. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın kaliteli ve düzenli bir ortamda eğitim almaları çok önemli” diye konuştu.

İDÇ Sitesi İçerisindeki Park Yenileniyor

Karayılan İDÇ sitesi içerisinde bulunan parkta yenileme çalışmaları başladı. Park Bahçe Müdürlüğüne bağlı ekipler, park içerisinde zemin düzenleme ve oyun gruplarının yenilenmesi için montaj çalışması yapıyor.

Parkın çok amaçlı olarak her yaştan insanın yararlanabileceği bir park alanı olacağını olan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Parkın içinde çocuk oyun grupları, fitnes aletleri ve oturma alanları yapılmaktadır. Çok amaçlı yapılan parkta dinlenme alanları ve oturma banları çalışmaları yapılarak kısa süre içinde hizmete açılması hedefleniyor” diye konuştu.

Geçmişte yapılan çoğu parkın sadece çocuklara yönelik olduğunu belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “İskenderun nüfus bakımından ve her yönden gelişen bir şehir. Bizlerde mahalle ikamet eden vatandaşlarımızın rahat bir nefes alabileceği yeni yaşam alanları oluşturuyoruz. Geniş bir yaşam alanının oluşturulduğu bölgede tüm diğer semt parklarında olduğu gibi yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, oturma grupları ve yeşil alanlar bulunuyor” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here