Belediye Başkanlarından Yayman ve Şanverdi’ye Ziyaret

0
107

Yayman; “Daima Bir ve Beraberiz”

Ak Partili Belediye Başkanları, Ankara’da, Ak Parti Hatay Milletvekili ve MKYK Üyesi Fevzi Şanverdi ve Kültür Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman’ı ziyaret ettiler.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu ve Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman ile Hatay Milletvekili Ak Parti MKYK üyesi Fevzi Şanverdi’yi Ankara’da ziyaret ettiler.

Yapılan ziyarette, birçok ırk, din ve mezheplere ev sahipliği yapabilen ender yaşam kentleri arasında yer alan güzel ilimiz Hatay’ın güncel sorunları masaya yatırılıp fikir alışverişinde bulunularak,  bu sorunlara çözüm yolları üretilmeye çalışılarak ilimizin kalkınma önceliklerinin, sorunlarının ve vizyonlarının sürdürülebilir kalkınma ilkeleri temelinde belirlendiği, tartışıldığı, çözümlerin geliştirildiği ortak aklın ve uzmanlaşmanın esas olduğu demokratik yapılar ile iş birliği doğrultusunda hareket edilebilirliği konuşuldu.

Belediye Başkanları yaptıkları ortak açıklamada; “El birliği ile güzelim Hatay’ın her köşesine hizmet edecek ve Hatay’ı daha da güzel yarınlara hep birlikte taşıyacağız” dediler.

Ziyaret sonrası kısa bir değerlendirmede bulunan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman; “Medeniyetler şehri Hatay’ımızın Belediye başkanlarımızla memleketimize yapılacak kültür, turizm, sanat projelerimizi konuştuk… Hatay’ın kültür ve turizm dosyasını masaya yatırdık. Üç saatlik uzun ve verimli bir toplantı oldu. Tüm projelerimizi enine boyuna konuştuk. Çok önemli kararlar aldık. Samimi ve her şeyin istişare edildiği dinamik bir toplantı yaptık. Belediye Başkanlarımız ve Bürokratlarımız hızla kaynaşıp projeleri konuştu. En önemli kararımız teşkilatımızın birlik ve beraberliği konusu oldu. Daima bir ve beraberiz” diye konuştu. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here