Başkan Tosyalı Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

0
23

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “24 Kasım Öğretmenler Günü” öncesinde İskenderun’da görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi. İskenderun Belediyesi Millet Parkı Sosyal Tesislerinde düzenlenen programa İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz ve ilçemizde görev yapan okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Öğretmenlik Kutsal Bir Meslek

Düzenlenen programda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Fatih Tosyalı; “Hepinizin öğretmenler gününü kutluyorum. Dünyanın en kutsal mesleklerinden biri olan öğretmenlik,  emek, sabır, fedakârlık ve hoşgörünün en yüksek manada sergilendiği ulvi bir görevdir. Bu onurlu ve kutsal mesleği yapan öğretmenler, cehaletle savaşın en keskin kılıcıdır” dedi.

Her Daim Yanınızdayız

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı; “Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Öğretmenler, Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır” sözüyle hem bu ulvi görevin önemine değinmiş hem de siz kıymetli öğretmenlerimize önemli görevler yüklemiştir. Fedakârca çalışarak bu ulvi görevi hakkı ile yerine getiren bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimizi şükran ve rahmetle anıyorum” şeklinde konuştu.

Düzenlenen programa katılan Okul Müdürleri ve öğretmenler kendilerinin her daim yanında olan ve eğitime vermiş oldukları desteklerden dolayı Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’ya teşekkür etiler. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here