Başkan Seyfi Dingil’e Çocuk Hakları Komitesinden Anlamlı Ziyaret

0
94

çocuk hakları komitesi1İskenderun’da yeni kurulan ve çocuklarımızın haklarını gözeten İlçe Çocuk Hakları Komitesi, Dünya Çocuk Haklarını Koruma Günü dolayısıyla İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’i makamında ziyaret etti. Belediye Başkanı Seyfi Dingil, ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ettiği konuşmasında çocuklarımızın geleceğimizin teminatı olduğunu belirterek, İskenderun’da da onlar için birçok projeyi hayata geçireceklerini söyledi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve UNICEF’in girişimiyle oluşturulan İl Çocuk Hakları Komitelerinin bir halkası da İskenderun’da kuruldu. Çocuklarımızın sahip olduğu hakları korumak ve kollamak adına önemli bir görev üstlenen İlçe Çocuk Hakları Komitesini Belediye Başkanı Seyfi Dingil makamında kabul etti. Sosyal Hizmetler Müdürü Yılmaz Balaman, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e komitenin işlevi hakkında bilgiler verdi.

Tüm çocuklarımızın çocuk olmaları dolayısıyla sahip olduğu hakları olduğunu kaydeden Sosyal Hizmetler İlçe Müdürü Yılmaz Balaman; “Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzce her ilde İl Çocuk Hakları komiteleri oluşturulmuş olup, 2000 yılından itibaren çalışmalarını sürdürmektedir. Katılım bütünüyle gönüllülük esasına dayanmaktadır” dedi. İskenderun’da kurulan İlçe Çocuk Hakları Komitesinin kısa zamanda büyük çalışmalara imza atarak ses getirdiğini kaydeden Balaman, ayrıca İskenderun’un Türkiye’nin en başarılı ilçesi konumunda olduğunu kaydetti. Balaman kabulden dolayı İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e teşekkür etti.

Çocuklarımızın geleceğimizin teminatı olduğunu önemle vurgulayan Belediye Başkanı Seyfi Dingil, bunun büyük devlet olmanın gereği olduğunu belirtti. İskenderun’da Karayolları arsasına değişik çocuk kulüpleri kuracaklarını ifade eden Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Minik yavrularımız bizim her şeyimizdir. Ülkemizi gelecekte onlar yönetecek. Çocuklarımıza şimdi ne kadar değer ve önem verirsek, ülkemizde o kadar emin ellerde olur. İlçe Çocuk Hakları Komitesi’nin ve minik yavrularımızın her zaman yanındayım. Böylesi anlamlı bir günde gerçekleştirdiğiniz ziyaret beni çok mutlu etti. Belediye olarak hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan çocuklarımıza gereken önemi göstereceğiz” dedi.

Ziyaretin sonunda Belediye Başkanı Seyfi Dingil, çocuklara çeşitli hediyeler takdim etti. Ziyaret toplu hatıra fotoğrafıyla son buldu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here