Başkan Savaş’la, Aba Güreşi Profesyonelleşiyor

0
105

aba güreşi1Dünya Aba Güreşi ve Geleneksel Sporlar Federasyonu (DAGGSF) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Aba güreşinin çok çeşitli yönleriyle araştırılıp tanıtılması, Aba Güreşinin geleceğine ışık tutması ve spor kültürümüz açısından hem ulusal hem de uluslar arası düzeyde tanıtılması ve tanınması, Aba Güreşinin tarihi kültürel ve sportif değerlerimizi kendi dar yöreselliğinden çıkarıp geniş bir kitleye yaymak, uluslar arası platformda geleneksel aba güreşimizi daha iyi tanıtacak hakemler yetiştirmek için Aba Güreşi semineri ve aday hakem kursu açtı.

19-22 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan uluslar arası Aba güreşi aday hakem kursu ve eski Aba güreşi hakemleri için uluslar arası hakem seminerine kayıtlar 18 Haziran’da (yarın) sona erecek. Katılma koşulları şu şekilde olacak,

-En az lise veya dengi okul mezunu olmak (Uluslar arası Aba Güreşi müsabakalarına en az 2 kez katılanlar için ilköğretim okulu mezunu olmak yeterlidir.) -Yaş düzeltmesi yapılmamış olmak kaydı ile 18 yaşından küçük 45 yaşından büyük olmamak (Ay-Gün hesaplanmaz) -Hakemlik yapmaya mani bir vücut arızası bulunmamak. -Düzenlenen Hakem kurslarında başarılı olmak, -Ceza kurullarından altı ay veya daha fazla müsabakalardan men veya hak mahrumiyeti cezası almamış olmak. -Ağır hapis veya bir yıldan fazla hapis ya da yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezası ile hükümlü bulunmamak.

İstenilen belgeler ise şu şekilde; Başvuru dilekçesi (hemen verilecek), Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Diploma fotokopisi, İkametgâh belgesi, Sağlık Raporu (hakemlik yapabilir yazılacak), Sporda cezası olmadığına dair belge (Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden), Vesikalık resim ( 3 Adet), Sabıka Kaydı.

Aba Güreşi Hakem Semineri ve Aday Hakem Kursu Programına katılabilmek için DAGGSF İl Başkanı Hasan Yar’ın (0.507) 927 72 42 nolu telefonundan iletişim kurulabileceği belirtildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here