Başkan Savaş, UCLG-MEWA Toplantısında İlimizi Temsil Etti

0
47

savaş ilimizi temsil ettiHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, United Cities and Local Governments (UCLG) Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı, Middle East and West Asia Section (MEWA) Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile ‘Akıllı Şehirler İnovasyon Zirvesi’ toplantısına katılarak ilimizi temsil etti.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Adana Valisi Mustafa Büyük, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, UCLG Dünya Teşkilatı Başkanı, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, UCLG-MEWA Eş-Başkanı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliği Eş-Başkanı ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile 26 ülkeden 200 belediye başkanı ve meclis üyesi katıldı.

“Akıllı Şehirler ve İnovasyon Zirvesi” başlığıyla 2 gün devam eden olan toplantıda Akıllı Çevre ve Yenilenebilir Enerji, Akıllı Şehirlerde Aydınlatma Uygulamaları, Yerel Yönetimlerde Şeffaflık ve Hesap Verebilirlik, E Belediyecilik,  Akıllı İletişim Teknolojileri, Akıllı Trafik Sistemleri, Coğrafi Bilgi Sistemlerinin Kullanımı ve Yerel Yönetimlerde Yenilikçi Uygulamalar konuları değerlendirildi.

Yapılan açılış konuşmalarının ardından toplantıya katılan belediye başkanları ve meclis üyeleri birbirine hediye verip toplu fotoğraf çektirdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here