Başkan Savaş STK Önderleriyle Bir Araya Geldi!

0
53

lütfü savaş47“Vatandaşlarımızın Huzurlu Bir Ortamda Yaşamaları İçin Elimizden Geleni Yapıyoruz”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hataylı hemşerilerinin sesi olarak gördüğü Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile omuz omuza vererek yönetme anlayışını sürdürüyor. Başkan Savaş, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile Dev Spor Kompleksi’nde kahvaltıda bir araya geldi. Buluşmaya; Antakya Ticaret Odası Başkanı Hikmet Çinçin, HATSU Genel Müdürü İsameddin Çeker, ve Antakya STK başkanları ve meclis üyeleri katılım gösterdi.

Kahvaltıda HATSU’nun kurulduğu günden bu yana yaptığı çalışmalarını yansıtan bir slayt sunumu gerçekleştirildi. Konuşma yapan HATSU Genel Müdürü İsameddin Çeker: “Su fiyatlarını iki maddede ele almalıyız. Birincisi su fiyatları neye göre hazırlanır, ikincisi de bu tarife hazırlamada kim yetkilidir. Su fiyatları mecliste kanunlar çerçevesinde hazırlanıyor. Birçok paslı ve eski boruyu çıkararak, Hatay halkına daha temiz su ulaştırabilmek için çalışıyoruz. Söylendiği gibi yatırım masraflarını hizmete katmadık. İktisat Fakültesi’ndeki bölüm başkanından su fiyatlarıyla ilgili bir rapor hazırlamasını istedik. Bunun raporunu da HATSU’nun sosyal medya hesabından görebilirsiniz” dedi.

lütfü savaş48

Sohbet havasında geçen toplantıda konuşan Başkan Savaş, su fiyatlarıyla ilgili sorularını belgeler eşliğinde yanıtladı. Suyun belediyeye maliyetinin altında satılmasının kanunlara aykırı olduğunu ve insan sağlığını tehdit etmeyecek standartlarda halka ulaştırılabilmesi için maliyetin altında satışın mümkün olmayacağını ifade eden Başkan Savaş; “Sularımızda ağır kimyasallar yer alıyor. Borularımız paslı ve oldukça eski. Öncelikle biz suyu ne kadar içtiğimize değil ne kadar temiz bir su içtiğimize bakmalıyız. Biz su fiyatlarında Hatay olarak 13 büyükşehirden 11. Sıradayız. Büyükşehir Belediyesi olarak hiçbir İbadethaneden su parası almıyoruz. Ayrıca şehit ve gazi ailelerinden de su faturasının %80’ini almıyoruz. Biz kardeşçe, hoşgörüyle, sevgiyle huzurlu bir ortamda vatandaşlarımızın yaşaması için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Bugün burada siz değerli STK başkanlarımızla bir arada bulunmak bizi onurlandırdı. Hepinize misafirimiz olduğunuz için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

STK başkanları, Başkan Savaş’a, yönetiminde son derece şeffaf olarak yaptığı açıklamalardan ve nazik davetinden dolayı teşekkürlerini iletti. Kahvaltının ardından her birlikte Dev Spor Kompleksi gezildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here