Başkan Savaş; “Büyük Atılımlara İmza Atacağız”

0
79

lütfü savaş45CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, seçim çalışmaları kapsamında İskenderun Demir Çelik Fabrikası’na bir ziyaret gerçekleştirdi. İSDEMİR Konferans Salonunda kendisini dinlemeye gelen işçi hemşerilerine hitap eden Başkan Savaş, Antakya’da hayata geçirdiği proje ve çalışmalar sonucunda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığına talip olduğunu kaydederken, hemşerilerinin 30 Mart’ta sandık başına gittiklerinde Hatay’a yakışacak birleştirici bir isme oy vermelerini istedi.

Antakya’nın oldukça sancılı bir süreçten geçtiği dönemlerde, toplumsal barışı sağlamak adına toplamda 2500 toplantı gerçekleştirdiğini söyleyen Başkan Savaş, Hatay’ı karıştırmak ve bundan nemalanmak isteyen sinsi odaklara karşı dikkatli olunması gerektiğini de belirtti.

İskenderun ile Antakya arasındaki soyut duvarları kaldırmak istediklerini vurgulayan Başkan Savaş; “Ayrım gözetmeksizin, herkese eşit hizmet için yola çıktık. Farklılıklardan kendilerine oy devşirmeye kalkışanlara inat, İskenderun ile Antakya’yı, Defne ile Reyhanlı’yı, Payas ile Samandağ’ı bütünleştirerek Hatay’ı huzur şehri yapmak istiyoruz” diye konuştu.

Başkan Savaş, Antakya Belediyesinin, modern belediyecilik hizmetleri yanı sıra spor ve kültür faaliyetlerinde de Türkiye çapında adından söz ettirdiğini ifade ederken, hemşerilerinin teveccüh göstermesi halinde her alanda tüm Hatay’ı kapsayacak büyük atılımlara imza atacaklarını söyledi.

Başkan Savaş’ın konuşması ardından, İsdemir’li işçiler merak ettikleri soruları yöneltirken, CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş’ın verdiği cevaplar salonda ayakta alkışlandı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here