Başkan Savaş, 15 İlçeden Gelen Muhtarlarla Buluştu

0
50

büyükşehir-muhtarlar1“Hizmet Noktasında Muhtarlarımız Çözüm Ortağımızdır”

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, il genelindeki muhtarların neredeyse tamamına hitap eden Hatay Muhtarlar Derneği ile bir araya geldi.

Hatay Muhtarlar Derneği Başkan Mahmut Gülcü ev sahipliğinde gerçekleşen ve Başkan Savaş’ın büyük bir teveccühle karşılandığı toplantıya Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı Ali Gülgen, Osmaniye Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Kama, Adana Muhtarlar Derneği Başkanı Ata Bey ve Antakya Ziraat Odası Başkanı Abdulhay Denizli yanı sıra 15 ilçeden gelen muhtarlar da katılım gösterdi.

Toplantının organizasyonuna vesile olan Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü yaptığı konuşmada, Başkan Savaş’ı bir yöneticiden ziyade kendilerine her anlamda yardıma koşan bir ağabey olarak gördüklerini ve bugüne kadar muhtarlar olarak gönül rahatlığıyla talep ettikleri her hizmette eli boş dönmediklerini söyledi.

Başkan Savaş ile Antakya Belediye Başkanlığı döneminden itibaren hizmet konusunda işbirliği içerisinde olduklarını ve bundan sonraki süreçte de işbirliği içerisinde olmaya devam edeceklerinin altını çizen Gülcü, bu anlamda Lütfü Savaş yönetimindeki HBB’ye itici bir güç olacaklarını ifade etti.

Ayrılık Azap Birliktelik Merhamet Getirir

Toplantıda son sözü alan HBB Başkanı Savaş yaptığı konuşmada, Hatay’ın 15 ilçesinden gelen muhtarlarla aynı çatı altında bulunmaktan ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirirken, ayrılığın azap birlikteliğin ise merhamet ve bereket getireceğinin bilinciyle hareket edilmesinin önemine dikkat çekti.

Hatay’ın geneline hizmet sunum aşamasında muhtarları bir çözüm ortağı olarak gördüklerini söyleyen Başkan Savaş, bu noktada 30 Mart’tan itibaren HBB’nin yapılanma süreci ve gelinen nokta hakkında muhtarlara ayrıntılı bilgiler aktardı.

Hatay Muhtarlar Derneği’nin 15 ilçeden gelen temsilcilerinin Başkan Savaş’a sorunlarını aktarması sonrasında, eksik çalışmaların tamamlanacağı ve gerekli hizmetlerin de efektif ve kalıcı bir şekilde çözüleceğinin müjdesini veren Başkan Savaş; “Seçim sürecinin tamamlanmasıyla birlikte bizler parti kavramını bir kenara iterek, her zaman yakamızda taşımaktan gurur duyduğumuz Türk Bayrağı rozetimizle Hatay’ın tamamına hizmet etmeye koyulduk. Bu yolda önümüze çıkan ve çıkarılmak istenen engeller sizlerin de malumudur. Fakat yılmadık ve Hataylı hemşehrilerime hizmet etme aşkıyla işimize odaklandık. Bu noktada eksiklerimizin olduğunu biliyoruz ama eksiklerimizi tamamlama anlamında gösterdiğimiz gayreti de sizlerin takdirine ve vicdanına bırakıyorum” ifadelerini kullandı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here