Av. Akbay; “Birliğimizden Korkuyorlar, Boyun Eğmeyeceğiz!”

1
73

bülent akbay5Denizli’de yapılacak Birleşik Haziran Hareketinin toplantısını duyuran bildirilere toplatma kararı ile ilgili kendi sosyal paylaşım sitesinde değerlendirmelerde bulunan Avukat Bülent Akbay; “Türkiye’nin her yerinde inatla ve kararlılıkla birleşiyoruz. Boyun eğmiyor ve AKP faşizmine karşı haziran ruhuyla birleşiyoruz” ifadelerini kullandı.

Denizli’de ‘kuvvetli şüphe’ şartını ‘makul şüphe’ye dönüştüren ve TBMM’de kabul edilen Yargı Paketi’nin ilk uygulaması yapıldı. 2’nci Sulh Ceza Hâkimliği, başsavcılığın talebi üzerine Denizli’de yapılacak Birleşik Haziran Hareketi’nin toplantısını duyuran bildiriler hakkında, suç delili olduğu gerekçesiyle ‘el koyma’ ve ‘toplatma’ kararı verdi.

Konuyla ilgili sosyal paylaşım sitesinde bir değerlendirmede bulunan kentimizin tanınmış avukatlarından Bülent Akbay, ‘Güvenlik Yasası’nın yürürlüğe girmeden uygulamasının başlatıldığını belirterek, AKP’nin her geçen gün artarak devam eden baskısına boyun eğmeyeceklerine işaret etti.

Avukat Akbay, sayfasında konuyla ilgili; “Diktatörlüğe, Emperyalizme ve Faşizme karşı direnişimizden ve birliğimizden korkuyorlar. Türkiye’nin her yerinde inatla ve kararlılıkla birleşiyoruz. Boyun eğmiyor ve AKP faşizmine karşı haziran ruhuyla birleşiyoruz…” paylaşımında bulundu.

1 YORUM

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here