Asma Kattan Düştü, Ameliyatla Ayağa Kalktı

0
147

gelişim ameliyat1Dörtyol’da, asma kat merdivenlerden düşen ve düşme sonucu boyun omurgasında kırık oluşan lise öğrencisi Oğuzhan Anıl (16), Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Beyin Omurilik ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özkan Özger’in müdahalesiyle ayağa kalkmayı başardı.

Yaşadığı kazanın ardından ilk müdahalesi Dörtyol Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirilen Oğuzhan Anıl, ardından Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’ne sevk edilerek ameliyata alındı. Ameliyatı başarılı geçen Anıl, eski sağlığına kavuştu ve tekrar yürümeye başladı.

Oğuzhan’ın yaşadığı olay sonrası, kollarında ve bacaklarında ciddi kuvvetsizlik olmamasının büyük bir şans olduğunu ifade eden Op. Dr. Özkan Özger; “Günlük yaşamımızda yaptığımız bazı dikkatsizlikler ve hatalar, ömür boyu felç bırakabilir veya ölümle sonuçlanabilir. Neyse ki Oğuzhan, bu konuda çok şanslı. Boyun omurgasında kırığı olan Oğuzhan’ın ameliyatı iyi geçti ve şu an gayet iyi durumda” açıklamasında bulundu.

Yaşadığı anı anlatan Oğuzhan Anıl ise, eski sağlığına kavuştuğu için mutluluğunu dile getirerek; “Arkadaşımla beraber bilgisayar tamircisine gitmiştik. Alt katta kimseyi göremeyince, biz de üst kata çıktık. İşyerinin sahibiyle görüştüğümüz sırada, asma kattaki boşluğu fark etmemiştim ve bir anda düşmüştüm. Ondan sonra hastaneye nasıl getirildiğimi bilmiyorum. Şuan gayet iyiyim. Ameliyatımı gerçekleştiren ve beni sağlığıma kavuşturan doktorum Özkan Özger’e teşekkür ediyorum” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here