Asansör Sektörünün Yöneticilerinden Belediye Ziyareti

0
71

asansör kontrol1Başkan Yardımcısı Çetinkaya; “İhmallere Müsamaha Edilmemeli”

İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çetinkaya, asansör sektörünün yöneticilerinin ziyaretinde eski asansörlerinin mutlaka titizlikle kontrol edilmesine vurgu yaptı.

Makine Mühendisler Odası Adana Şube Sekreteri Erdal Taş ve asansör bakım sorumlusu Kerem Şahin İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çetinkaya’yı makamında ziyaret ettiler. Şube Sekreteri Ahmet Taş, asansör denetimleri ile ilgili olarak İskenderun Belediyesi ile devam eden protokol konusunda görüş alışverişinde bulunmak üzere ziyarete geldiklerini ifade etti.

İskenderun Belediyesi teknik personellerinin de katıldığı toplantıda İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çetinkaya ise 24.06.2015 tarihinde yayınlanan asansör işletme, bakım ve peryodik kontrol yönetmeliği uyarınca yapılacak kontrollerin önümüzdeki aylarda sıkılaştırılması ve büyük oranda eski asansör kontrollerinin acilen yenilenmesi talebinde bulundu.

Alınacak küçük önlemlere büyük kazaların önlenebileceğine dikkat çeken Başkan Yardımcısı Çetinkaya ayrıca devam eden yüksek katlı inşaatlarda bulunan iş asansörlerinin kontrolü için de titiz davranılmasını, ihmallere müsamaha edilmemesini istedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here