Arsuz’da Bozuk Yollar Bakımda

0
89

arsuz-asfaltlama1Arsuz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ilçenin dört bir yanında bozulan yolların bakım, onarım ve asfalt yama çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürüyor. İlçe genelinde başlatılan asfalt seferberliği kapsamında Nardüzü, Karaağaç, Gülcihan ve Üçgüllük Mahallelerinde yapılan asfalt yama çalışmalarını yerinde inceleyen Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, daha sonra Hatay Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Konacık – Arsuz Merkez yolu arasında devam eden ve trafiği büyük ölçüde rahatlatacak olan sıcak asfalt serim çalışmalarının son durumunu kontrol etti.

Gittiği her yerde sorunları halktan dinlemek, bu sorunlara ilişkin görüş ve önerilerini almak amacıyla halk ve esnaf ziyaretleri de yapan Başkan Culha, hizmet üretme konusunda halkın fikirlerine önem verdiğini dile getirdi.

Ekiplerin, yıpranan yolların bakım ve onarım çalışmalarını tüm ilçeye yaydığını da sözlerine ekleyen Başkan Nazım Culha, vatandaşların ve araç sürücülerinin rahat etmesi amacıyla asfalt yama ve onarım çalışmalarının hız kesmeden devam edeceğini söyledi.

Belediyeden Cami ve Okullara Oturma Bankı

Arsuz Belediyesi, yol, kaldırım ve şehirleşme gibi fiziki çalışmalarla modern bir kent yaratma yolunda emin adımlarla ilerlerken, sosyal hayata ve eğitime de katkı sunmaya devam ediyor. Belediye yetkilileri, cami avlusunda vatandaşların rahat oturup dinlenebilmesi, öğrencilerin ise teneffüslerde daha rahat zaman geçirebilmeleri amacıyla cami ve okul bahçelerine oturma bankları yerleştirmeye başladı.

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı öncesi ihtiyacı bulunan okulların fiziki şartlarında da iyileştirmeler yapan Arsuz Belediyesi, uygulama kapsamında ilk olarak Tatarlı İlkokulu, Madenli İlkokulu, Madenli Ortaokulu, Murat Zelluh İlköğretim Okulu bahçeleri ile Tatarlı Camii avlusuna toplamda 25 adet oturma bankı yerleştirdi.

Çocukların daha iyi koşullarda eğitim görmesi için imkânlar dâhilinde okulların sorun ve ihtiyaçlarına öncelik vermeye çalışan Arsuz Belediyesi, ihtiyaçlar doğrultusunda okul ve camilerin ihtiyaçlarına destek olmaya devam edecek.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here