Arsuz Kent Konseyi Yönetim Kurulu İlk Toplantısını Yaptı

0
59

arsuz kent konseyi4Arsuz Kent Konseyi Başkanı Profesör Doktor İskender Sayek, yürütme kurulu üyeleriyle ilk toplantısını gerçekleştirdi. Arsuz Belediyesi’nde gerçekleşen toplantıya, 9 asil ve 9 yedek yönetim kurulu üyesinin yanı sıra Arsuz Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yavuz da katıldı. Üyeleriyle birlikte Kent Konseyi çalışma gruplarının yönergesini inceleyen ve konsey bünyesinde yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunan İskender Sayek, Kent Konseyi’nin görev, yetki ve sorumlulukları hakkında da bilgi verdi.

Toplantıda, ayrıca kent yapısına uygun olarak İmar, Planlama, Peyzaj ve Ulaşım, Yerel Ekonomi ve Kalkınma, Çevre Sağlığı ve Çevreyi Koruma, Eğitim, Turizm, Tarih, Kültür ve Sanat, Sağlık, Tarım Topraklarının Kullanımı ve Korunması, Afetler ve Kriz, Kentleşme (Kentlilik Bilinci ve Kentli Hakları), İnsan ve Tüketici Hakları, Gençlik ve Spor, Sosyal Yardımlaşma, Sanayi ve Ticaret, Esnaf başlıkları adı altında 14 tane çalışma grubu ile kadın ve gençlik meclisleri oluşturulmasına karar verildi.

Kent Konseyi olarak gönüllülük temelinde, halkın istek ve tavsiyelerini de dikkate alarak önemli projelere imza atacaklarını söyleyen Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. İskender Sayek, çalışma grupları netleşene kadar toplantıların devam edeceğini ifade etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here