Arsuz Füsun Sayek Sağlık ve Kültür Etkinlikleri Yarın Başlıyor

0
80

füsun sayek etkinlikleri2Türk Tabipleri Birliği Eski Başkanı Dr. Füsun Sayek’i anmak amacıyla Arsuz’da her yıl düzenlenen Füsun Sayek Sağlık ve Kültür Etkinlikleri bu yıl 1-31 Ağustos tarihlerinde Arsuz – İskenderun’da gerçekleşiyor.

İskenderun Gazeteciler Cemiyetinde bir basın toplantısı düzenleyerek bu yıl 7. si düzenlenecek olan Füsun Sayek Sağlık ve Kültür Etkinlikleri ile ilgili bilgi veren Prof. Dr. İskender Sayek; “Yedinci Füsun Sayek Sağlık ve Kültür Etkinlikleri kapsamında, sağlık etkinliklerinin yanı sıra pek çok kültürel aktivite de düzenleniyor. Arsuz’da 1800’lerden kalma ve artık bir ‘kültür ve müze evi’ olarak kullanılan aile evimizde gerçekleştirilecek olan bu etkinliklerde toplumsal duyarlılık ve sosyal sorumluluk konusunda gerçekleşecek çalışmalarıyla yörede bir ilk oluşturuyor. Etkinlik her yıl genişleyerek gelenekselleşiyor ve bu konuda da örnek teşkil ediyor. Bu yıl halkımızı sıkmamak adına etkinliklerimizi 1 aya yaydık.

Ülkemizde kültür mozaiğini koruyan ve yaşatan ender yerleşim merkezlerinden Arsuz’da düzenlenecek Füsun Sayek Sağlık ve Kültür Etkinlikleri’nin programında bu yıl da konserler, sergiler, toplum söyleşileri, çocuklara yönelik sanat atölyeleri, spor yarışmaları ve sağlık taramaları yer alıyor” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here