Aday Adayı Çakıcı; “Arsuz’a Bir Kadın Eli Değmeli”

0
30

Avukat Sevinç Çakıcı Aday Adaylığını Açıkladı
“Arsuz’a Bir Kadın Eli Değmeli”

İskenderun’un başarılı ve saygın avukatlarından Sevinç Çakıcı, CHP’den Arsuz Belediye Başkan aday adayı oldu. Avukat Sevinç Çakıcı, Hatay Barosu’nun İskenderun Temsilciliği’ni de yapmıştı.

İlk olarak basın mensuplarıyla bir araya gelen Çakıcı, yaptığı basın açıklamasıyla aday adaylığını kamuoyuna duyurdu. Çakıcı, yaptığı açıklamada aday, olmasının nedenlerini şu sözlerle ifade etti;

Arsuz’un adaletli bir şekilde yönetilmesi gerekiyor. Tarımsal alanların korunması ve çiftçilerin desteklenmesi bu şartlarda önem arz etmektedir. İstihdam sağlayacak iş alanlarının çoğaltılması için, hukuksuz imar uygulamalarına son verilmesi için, sağlıklı bir çevre, huzurlu bir toplum için, Halkın sesine kulak veren ve vatandaşın sorununa çözüm üreten bir belediye için, çağdaş, estetik ve cazibe merkezi bir kent yaratmak için Arsuz Belediye Başkanlığına talip oldum. ‘Arsuz’a Bir Kadın Eli Değmeli’ sloganı ile çıktığım bu yolda başarılı olacağıma inanıyorum.”

Çakıcı, basın toplantısının ardından başvuru dosyasını Arsuz İlçe Başkanlığına teslim etti. CHP Arsuz İlçe Başkanı Necdet Kıyılı’ya dosyasını teslim eden Avukat Sevinç Çakıcı, depremde zarar gören Arsuz’u ayağa kaldırmak ve yeniden planlamak için adaylık başvurusu yaptığını kaydetti.

Arsuzlu vatandaşlar da yaptıkları açıklamalarında, Arsuz’a artık kadın elinin değmesi gerektiğini vurguladı. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here