Antakya Belediyesi İşçi Personeline 13 Yevmiye Tutarındaki Son Hak Edişini de Ödedi

0
80

antakya belediyesi1Antakya Belediyesi kurumda çalışan 213 işçi personeline, 2013 yılı 4. ve son dilim olan 13 yevmiye tutarındaki ikramiyelerini ödedi. Antakya Belediyesi yaptığı bu ödemeyle birlikte işçi personeline şu ana kadar tüm hak edişlerinin ödemesini yapmış oldu. Böylelikle Antakya Belediyesi’nin 30 Ocak 2014 itibariyle işçi personeline geçmişten kalan hiçbir borcu kalmadı.

Antakya Belediyesi’nin 2013 yılı 4.ve son dilim olan 13 yevmiye tutarındaki ikramiye için kasasından 126 bin TL para çıktı. İkramiye ödemesiyle birlikte işçi personel başına kadro unvanı ve vasıflarına göre 400 ila 600 TL arasında ödeme yapıldı.

Türkiye’de işçi personeline borcu olmayan ender belediyelerden biri olduklarını vurgulayan Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş; “Yaptığımız bu son ödemeyle birlikte işçimize tek kuruş borcumuz bulunmuyor. Görev süremiz boyunca gerek devlet tarafından tanınan ikramiye hak edişleri, gerekse kurum ve sendikalar arasında yapılan Toplu İş Sözleşmesi’nden kaynaklı tüm ödemeleri gününde yapmak için her türlü fedakarlığı yapmayı kendimize ilke edindik. Alın teri ve emeğe karşı her zaman özenli ve saygılı davranmak önceliğimiz oldu. Buna ek olarak geçtiğimiz günlerde yasaların bizlere tanıdığı haklarla işçi personelimize ek zamla birlikte bir iyileştirme daha yaptık. Kişi başına 368 TL’yi bulan ve her ay maaşlara yansıyacak düzenleme gerçekleştirdik. Daha önce de benzer bir iyileştirme uygulamasını memur personellerimiz için yapmış ve yasaların bizlere tanıdığı haklar doğrultusunda memur personelimizin her ay maaşına ortalama 600 TL iyileştirmede bulunmuştuk.

İşçilerimizin yılda 4 defa ödenen 13 yevmiye tutarındaki ikramiyelerini, yılda 2 kez ödenen 30 yevmiye tutarındaki ikramiyelerini ve yılda 1 kez ödenen 20 yevmiye tutarındaki özendirme ikramiyelerini de ödeyerek, 30 Ocak 2014 tarihi itibariyle personeline borcu bulunmayan Türkiye’nin ender belediyelerden biri konumundayız. Tüm işçi personelimize ikramiyelerini aileleriyle birlikte güle güle harcamalarını diliyorum” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here