Almanya’da BundesLiga, Türkiye’de Süper Lig, İskenderun’da Konteyner Lig!

0
22

İskenderun Kaymakamlığı’nın himayesinde, İskenderun İlçe Spor Müdürlüğü organizasyonunda, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi Müdürlüğü iş birliğiyle hayata geçirilen ‘Konteyner Lig’ start aldı.

Konteyner Kentlerde yaşayan ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen ‘Konteyner Lig’ projesi kapsamında 300 öğrenci ve 29 takım, Üsküdar ve Konya OSB Konteyner Kentlerdeki halı sahalarda şampiyonluk için mücadele edecek. Şampiyon olacak takım öğrencilerine, İbrahim Çeçen Vakfı tarafından burs sağlanacak.

İskenderun Kaymakamlığı toplantı salonunda proje hakkında gerçekleştirilen basın toplantısına Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, İlçe Spor Müdürü Ferit Ali Gündel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz, Sosyal Hizmetler Müdürü Yılmaz Balaman, Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin, turnuvaya katılacak olan takımların temsilcileri ve antrenörler katılım gösterdi.

Gerçekleştirilecek turnuva hakkında bilgiler veren Kaymakam Murat Sefa Demiryürek; “Bizlerde sizler kadar heyecanlıyız. Yaklaşık iki aydır, turnuvanın altyapısını, hazırlık çalışmalarını değerli müdürlerimiz ve kıymetli çalışma arkadaşlarımız yürütüyor. Cumartesiden itibaren, ilk Üsküdar Konteyner Kent içerisindeki halı sahada başlayacağız ama daha sonra henüz yapımı devam eden ve kısa sürede tamamlanacak olan Konya OSB Konteyner kentin içerisinde yer alan halı sahada da maçlar devam edecek.

Lig usulü oynayacağız, toplam 29 takımımız var. Centilmen bir şekilde, sporun ruhuna yakışır bir tarzda mücadele edeceğinizden şüphemiz yok. Spor yapmak büyük bir zenginlik!

Sağlığımız, sıhhatimiz yerinde, hareket kabiliyetimiz var, bunlar insan için büyük nimet. Böyleyken hepinizden başarılı birer sporcu çıkacağına olan inancımız da tam. Cumartesi günü açılış müsabakası Üsküdar ve Arkas arasında yapılacak. Malzemelerinizi, formalarınızı Bartın Valimiz Sayın Nurtaç Erdoğan Arslan, benim dönem arkadaşım gönderdi.

Bu turnuvanın ödülünü de şöyle açıklayalım. Sporun da eğitiminizin bir parçası olduğu inancıyla bu organizasyona sizleri davet ediyoruz. Sonucunda da İbrahim Çeçen Vakfı, şampiyon olan takımın sporcularına eğitim bursu verecek. Daha iyi bir eğitime kavuşabilmek, daha iyi şartlarda eğitim alabilmek adına bizler sizler adına gayret gösteriyoruz. Turnuvanın da amacının, finalinin eğitim desteği olmasını da ayrıca anlamlı bulduk. Çeçen Vakfına da bu anlamda teşekkür ediyoruz. Umarım güzel bir turnuva olur. Almanya’da Bundesliga var, İspanya’da Laliga var, İtalya’da SerieA var, Türkiye’de Süper Lig var, İskenderun’da Konteyner Lig var” şeklinde konuştu.

Kaymakam Demiryürek ayrıca, ileriki dönemlerde kız öğrencilere yönelik voleybol ve basketbol turnuvaları düzenleyeceklerini de sözlerine ekledi.

‘Birlikte Güçleneceğiz’ sloganıyla başlayacak lig ile ilgili bilgiler veren İlçe Spor Müdürü Ferit Ali Gündel ise, 2 Mart 2023 Cumartesi Günü Saat 11.00’de açılış maçıyla başlayacak lig usulü projenin Mayıs ayında sona ereceğini kaydetti.

Toplantı sonunda sporculara formaları hediye edilirken, Üsküdar Konteyner Kentteki hali sahada gösteri maçı da gerçekleştirildi. (Haber: Helga TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here