Akça; “İdarecileri Sürgün Eden Anlayışı Kınıyoruz”

0
63

türk eğitim-sen2Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Ahmet Akça, İstiklal Makzume Anadolu Lisemizde ve İskenderun Öğretmenevinde yaşanan soruşturma ve bunun sonunda yapılan görev yeri değişiklikleri hakkında bir basın açıklaması yaptı.

İdarecilerin adeta sürgün edildiklerini savunan Akça; “Bu kurumlarda yapılan yanlışları üst amirlerine şikayet etmekten başka bir amacı olmayan yöneticilerde Müfettişlerin teklifi ve İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek’in onayı ile görev yerleri değiştirilme yoluna gidilmiştir. Bu şikayetçi olan idareciler şikayet etmenin dışında hiçbir suçu olmamasına rağmen “Kurum kültürü bozuldu” gerekçesi ile sürgün edilmişlerdir.

Buradan Sayın İl Müdürü Osman Şimşek’e seslenmek istiyoruz. Sevinin artık yanlış yapanlar için mahiyetinizdeki idareciler şikayet mekanizmasını kullanmayacaklardır. Çünkü soruşturma neticesinde artık tüm idarecileri “Kurum Kültürü Bozuldu” gerekçesi ile görev yerleri değiştirmektesiniz. Suçlu veya suçsuz ayrımı yapmadan idarecilerini sürgün eden anlayışı kınıyoruz.

Tüm idarecilere bir duyurumuz olacaktır. Artık yanlışa yanlış demeyin. Suç var ise bildirmeyin, çünkü Hatay İl Milli Eğitim Müdürü “Kurum Kültürü bozuldu” diyerek sizi de sürgün edebilir” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here