Ak Partili Yaran; “Bayramı Buruk Karşılıyoruz!”

0
63

kutlama mesajı4Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Yaran, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 95. yılının Manisa Soma’da meydana gelen maden ocağı kazası nedeniyle buruk karşılandığını söyledi.

Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Yaran 19 Mayıs nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı. Soma Faciası nedeniyle Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının buruk karşılandığına dikkat çeken Yaran; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı bağımsızlık hareketi milletimizin azim ve kararlılığı ile birleşerek, tüm yurtta dalga-dalga yayılmış ve Milli Mücadele sonucunda zaferle sonuçlanmıştır. Verilen çetin mücadele sonucunda, kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk tarafından Türk gençliğine armağan edilmiştir. Türk milleti olarak bu emanete sahip çıkmak hepimizin en ulvi görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını gönülden kutluyorum.

Bu vesile ile Soma Maden Ocağı kazasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Kederli ailelerinin ve milletimizin başı sağ olsun” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here