Ak Partili Ergin; “HSYK’yı Sahibine Sor!”

0
81

sadullah ergin26Ak Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin, Ak Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar ile Suçıkağı Köyü’nü ziyaret etti. Köylü kadınların hazırladığı kahvaltıya katılan Sadullah Ergin, seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi. Burada gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Ergin, HSYK’daki gelişmelerle ilgili sorulan soruya sinirlenerek; “Ya bak şurada ne güzel işlerle uğraşıyoruz. Ne karıştırıyorsun HSYK’yı! HSYK’yı sahibine sor!” diye çıkıştı.

Ak Partili aday Ergin, köylülerle sohbet etmeye devam ederken yolsuzluk operasyonlarına da değindi. Ergin; “Geliyorum yolsuzlukla mücadeleye. Yasaklarla mücadele, yoksullukla mücadele bunlarda gerekli şeyleri yaptık hamdolsun. Ak Parti 11 yıldır iş başında. Ak Parti bir kitle partisi artık. Bu parti içerisinde zaman zaman yanlış yapan olursa Ak Parti bunu alır, kenara koyar, doğrularla yoluna devam eder. Şu anda Türkiye’de en çok belediye başkanı olan parti Ak Parti. Belediyelerle ilgili zaman-zaman şikâyetler olur. Usulsüzlük, haksızlık vesaire…

Bugüne kadar gelen şikâyetlerin incelenmesi için izin vermiştir hükümet. İncelensin, bir yanlışı varsa hesabını versin. Hiç kimse babamızın oğlu değil. Partilimiz de olsa, akrabamız da olsa, kardeşimiz de olsa yanlış yapanın elini keser ayırırız, doğrularla yolumuza devam ederiz. Kimseye ‘eyvallah’ımız yok. Bu hizmet kervanı memleketin geleceğini belirleyecek bir kervan. Onun için bu yürüyüşü durdurmaya, engellemeye kimsenin hakkı yok” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here