Ak Parti Hatay Milletvekili ve Adayı Türkoğlu, İGC’yi Ziyaret Etti

0
85

“Projelerimiz Tamamlandığında İlk 5 Gelişmiş İl Arasına Doğru Daha Hızlı Yaklaşırız

Ak Parti Hatay Milletvekili ve 1. Sıra Adayı Hacı Bayram Türkoğlu İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Seçim çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Hatay Milletvekili Türkoğlu, diğer milletvekilleri ile birlikte birçok projeyi takip ettiklerini belirterek; “Bunların en önemlisi 2 milyar TL maliyetli olan Amanos Tüneli Projesi. 2019 yılının ilk aylarında kazmayı vuracağımızı düşünüyoruz. Bu arada zemin etütleri yayılıyor. İskenderun-Osmaniye yolu da programda yer alıyor. Çalışmaların kısa sürede yapılmasını bekliyoruz. Bölgemiz için önemli bir yol. Ayrıca Sarımazı’da kesintiye uğrayan yolun, burada açılacak tünel ile Cilvegözü’ne kadar ulaşması planlanıyor. İşadamlarımız yatırım yapmak istiyor ama bu bölgede uygun arazi pek kalmadı. Erzin Organize’de bin 800 dönüm arazi var. Bunun 300 dönümünün Ceyhan sınırları içinde olduğu konusunda itirazlar vardı. Valiler ve biz devreye girdik. Konu çözülme noktasına geldi. Proje bir bütünlük sağlıyor ve burada kısa sürede faaliyetler başlar.

Bunun dışında çok önemli bir projemiz de Hassa-Kırıkhan arasındaki ihtisas Organize Sanayi Bölgesi. Buradaki geniş arazide OSB’nin kurulması ile Amanos Tüneli yapımı birlikte yürüyecek ve bitecek. Böylece yol bir anda 30 km ye inecek. Bu iki önemli gelişme sadece Hatay için değil Kilis, Gaziantep, Adıyaman, Mardin, Kahramanmaraşlı işadamları için de büyük önem arz ediyor. Ürünleri kolayca nakledecekler. Vatandaşlarımız kolaylıkla İskenderun Körfezi’ne ulaşabilecek. Reyhanlı Barajı bittiğinde ovanın tamamı sulanabilecek. Amik Ovası zaten çok verimli! İkinci, üçüncü ürün dahi yetişebilir” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Hatay’ın gelişmişlikte Türkiye’nin 8 veya 9.ili olduğunu belirten Türkoğlu, ilk 5’e girebilmek için çalışmak gerektiğini belirten Türkoğlu; “Hatay, turizmde, sanayide, tarım da önemli illerimizden biri. Projelerimiz tamamlandığında ilk 5 gelişmiş il arasına doğru daha hızlı yaklaşırız. Bunu da el birliğiyle yapacağız. Medeniyetlere başkentlik yapan, hoşgörü, kardeşlik kenti olan Hatay, inanıyorum ki yakın zaman da daha da gelişecek” dedi.

24 Haziran seçimlerinin çok önemli olduğunu vurgulayan Türkoğlu, Cumhurbaşkanlığı sistemine geçileceğini hatırlattı. Türkolu, demiryolu yenilenmesi, turizm ve İskenderun Limanı’nın genişletilmesi konularında da projeleri olduğunu söyledi.

İGC Başkanı Veysel Cıncık da, Ak Parti Hatay listesinde sadece kendisinin yerini koruduğunu belirterek, Türkoğlu’na teşekkür ederek başarılar diledi. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here